Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Solana (SOL) má nový trh Metaplex pro obchodování s NFT tokeny

Na blockchainu Solana byl spuštěn první trh NFT tokenů s názvem Metaplex. Umělci si v našem krypto sektoru slibují spravedlnější platformy, které podpoří tvůrce a nebudou se je snažit vyždímat.

Solana má nový NFT trh Metaplex

Na blockchainu Solana byl oficiálně spuštěn nový trh nonfungible tokenů (NFT) s názvem Metaplex. Metaplex Foundation kromě spuštění protokolu také oznámila plány na odhalení nového tokenu META, který bude “vládnout” protokolu, ačkoli podrobnosti o nové kryptoměně zatím nebyly zveřejněny. Nové tržiště bylo spuštěno se strategickou podporou od Solana Labs a kryptoměnové burzy FTX.

Platforma je navržena tak, aby poskytovala klíčovou infrastrukturu komunitě NFT. Díky tomu si mohou umělci či kapely a další tvůrci snadno spustit přizpůsobené sběratelské předměty na Solaně, která je aktuálně 17. největší kryptoměnou.

Metaplex Foundation uvedla, že nová platforma umožňuje „trvalé kódování licenčních poplatků do NFT.“ To znamená, že tvůrci vždy obdrží část sekundárních on-chain prodejů. 

Platforma, která podpoří umělce

Platforma byla spuštěna s několika osobnostmi a obchodními doložkami, včetně hudebníka RAC oceněného cenou Grammy. Ten uvedl: Metaplex udělá pro NFT to, co Shopify pro obchod, ale jde o krok dále tím, že nebude působit jako prostředník. To je v souladu se skutečným étosem hnutí NFT, které má vykopnout dveře ekonomice tvůrců, ne vydělat hodnotu z našich komunit.”

Jde o první NFT market na blockchainu kryptoměny Solana, která využívá konsenzus proof-of-history (PoH) v kombinaci se základním konsenzem proof-of-stake (PoS

). Tento altcoin v roce 2021 zažívá výrazný růst ceny, zřejmě i díky poměrně bouřlivému vývoji, který se zde odehrává.

Závěr

NFT je jedním z největších tahounů kryptosvěta v roce 2021. Umožňuje prakticky komukoli snadno spouštět umělecké, fanouškovské či sběratelské digitální předměty. Tyto tokeny se těší velkému úspěchu, ale zatím se zpravidla vydávají pouze na blockchainu Ethereum, který sám o sobě nemá potřebnou transakční kapacitu pro nově vznikající DeFi a NFT trh.

Na kryptotrhu se naštěstí rozvíjí řada dalších krypto platforem pro smart kontrakty, které mohou nabídnout potřebný prostor. Jednou z nich je i Solana, která má nyní nové NFT tržiště Metaplex.

 

Světoznámý TIME magazín začal přijímat kryptoměny za předplatné a hodluje Bitcoin

Crypto.com se stává oficiálním krypto a NFT sponzorem mistrovství světa v ledním hokeji IIHF

První online obchodní gigant právě zavedl obchodování s NFT! eBay potvrzuje plány: Follow-up

Cardano (ADA) v srpnu spustí dlouho očekávané smart kontrakty! Update Alonzo umožní podporu DeFi či NFT

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *