První den Coinbase na Nasdaqu končí oceněním 328,28 USD, kapitalizací 85,7 miliard dolarů a rekordem

coinbase, bitcoin, truhla, bitcoiny, držení

Zatímco Bitcoin včera vytvořil další nové ATH při ceně okolo 64 700 dolarů, Coinbase si užila první den svého veřejného obchodování.

Akcie Coinbase první den

Akcie společnosti uzavřely středeční obchodní seanci na ceně 328,28 USD po přímém uvedení na burze Nasdaq. Při počtu 261,3 milionu kmenových akcií byla kryptoměnová burza na konci obchodního dne oceněna na přibližně 85,7 miliard USD.

Jak ukazuje následující graf, cena akcií s tickerem COIN po zalistování a po otevření na 381 dolarech rychle vzrostla a dosáhla maxima relace na hodnotě 429,54 USD. To je výrazně nad počáteční referenční cenou 250 $ oznámenou v úterý. Během poslední hodiny obchodování Coinbase dosáhla minima 310 $ a následně uzavřela na 328,28 dolarech v 16:00 ET.

Šlo o rekord

Zdá se, že Coinbase vytvořila nový rekord mezi společnostmi s přímým kótováním.

Politická zpráva

Coinbase přidala na blockchain BTC v den začátku svého veřejného obchodování skrytou zprávu s politickými podtóny. Zpráva v bloku 679 187 odkazuje na americký Kongres, který 10. března vyčlenil 1,9 bilionu dolarů na opatření zaměřená na omezení hospodářských dopadů pandemie – stimulační balíček amerického prezidenta Joe Bidena. 

Na bitcoinový blockchain tedy byl opět uložen název článku New York Times, jako již několikrát v historii. Poprvé tak přitom učinil Satoshi Nakamoto, když do BTC genesis bloku vytěženého 3. ledna 2009 zahrnul nadpis: Kancléř na pokraji druhé záchrany pro banky.” Společnost Coinbase uvedla, že vzdává hold uložení názvu zpravodajského článku tvůrcem Bitcoinu.

Binance

Binance oznámila plány na zařazení páru COIN / BUSD. Čínská kryptoburza právě spustila další novou funkci a začala nabízet tokenizované akcie. První nabízenou akcií se stala Tesla a nyní se společnost Binance rozhodla

Advertisement
rozšířit své portfolio dostupných akciových tokenů právě o akcie americké směnárny a burzy Coinbase.

 

Dorseyho neziskovka žaluje Craiga Wrighta za nárokování Whitepaperu Bitcoinu; NYSE vydala NFT tokeny; Coinbase kótování na Nasdaq již dnes: Příběhy týdne

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

3 důvody, že altcoinová sezóna 2021 je oficiálně zde

Ledger a Shopify čelí žalobě týkající se úniku citlivých osobních dat 270 000 zákazníků, které byly zneužity k phishingu

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.