Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

ETF na Ethereum (ETH) je na světě! Kanadský regulátor dal zelenou rovnou třem společnostem a spustí se hned

Kryptoměny nejsou jen Bitcoin a chápou to již i tradiční trhy, které začínají inklinovat k altcoinům. První severoamerický a přinejmenším jeden z vůbec prvních ethereových burzovně obchodovatelných fondů (ETF) bude spuštěn v Kanadě.

První ETF na ETH

Úřady v Kanadě zahájily činnost prvního ethereového ETF na světě. Souhlas získala licencovaná společnost pro správu aktiv se sídlem v Torontu – Purpose Investments. Bude to možnost investovat do fyzicky podložených ethereových burzovních akciových fondů.

Generální ředitel a zakladatel společnosti Purpose Investments Som Seif uvedl, že to dá mnoha investorům příležitost investovat do Etherea, které popisuje jako působivé.

„Zatímco Bitcoin má tendenci získávat velkou pozornost, protože to byla první hlavní kryptoměna, to, co představují Ether a ekosystém Ethereum, je jednou z nejzajímavějších vizí nových technologií ve společnosti. Spuštěním první ETF na světě, které přímo vlastní a poskytuje expozici v Etheru, umožňujeme každému investorovi přístup k této jedinečné příležitosti a ekosystému.“

3 kousky na výběr

Zdá se, že investoři budou mít možnost volit mezi nejméně třemi různými ETF na Ethereum. Kromě výše zmíněné společnosti Purpose Investments totiž získaly povolení pro spuštění tohoto investičního produktu také dvě další firmy – Evolve ETFs a CI Global Asset Management.

Jak uvádí Cointelegraph, někteří pozorovatelé poznamenali, že schválení všech tří žádostí najednou mohlo být součástí snahy nedat Purpose „nespravedlivou výhodu.” Zdálo se, že společnost Purpose získala náskok po spuštění divoce prostoucího Purpose Investments ETF. Jde o první severoamerické bitcoinové ETF, které se rychle rozrostlo, zatímco konkurenti čekali na schválení. Bitcoinový ETF skupiny Rival Evolve Fund Group dokázal přilákat pouze zlomek kapitálu, přestože byl spuštěn pouze o dva dny později než Purpose a přestože nabídl dokonce o 25 % nižší poplatky za správu.

20. dubna budou spuštěny první severoamerické ethereové ETF

Reportér agentury Bloomberg na tweetu uvedl, že všechny tři fondy budou zahájeny 20. dubna, spustí se tedy hned zítra! Ačkoli by před několika lety nikdo nehádal, že právě Kanada zahájí první severoamerické bitcoinové ETF, nyní již přidávají také ETF na Ethereum. Naopak Spojené státy, které mají největší počet krypto startupů, žádné kryptoměnové ETF nemají, ačkoli místní regulátor obdržel množství žádostí v průběhu několika let.

Kanada tak dokázala využít ve svůj prospěch váhání Spojených států a pomalu se stává kryptovelmocí, se kterou je třeba počítat. Bitcoinový ETF spuštěný společností Purpose Investments v únoru letošního roku je považován za jeden z nejúspěšnějších ETF v historii. Do dvou měsíců od uvedení na trh již má aktiva v hodnotě 1,4 miliardy USD.

TIP: Historicky první bitcoinové ETF na světě: Brazilský správce fondu a Nasdaq

Závěr

Ethereum coby druhá největší kryptoměna láká mnoho investorů, přičemž nyní v Kanadě vznikají hned tři ethereové ETF. Zatímco fyzicky podložené bitcoinové či ethereové fondy regulační úřady Spojených států vytrvale odmítají, je tomu již téměř rok, co byly v USA zahájeny první futures na ETH.

 

KryptoHodler našel podobnost mezi rokem 2017 a 2021. Naznačuje cenu 300 tisíc dolarů za 1 BTC v srpnu!

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Historicky první bitcoinové ETF na světě: Brazilský správce fondu a Nasdaq

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *