Neděle, 16 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

WallStreetBets mánie přešla na Dogecoin: DOGE v lednu roste 1000%! Půjde až na 1 dolar?

Dogecoin se stal kryptoměnovou verzí Game Stop a subreddit WallStreetBets (WSB) možná právě zahájil altcoinovou sezónu. DOGE je již za leden na 10násobné ceně.

WallStreetBets mánie

Včera jsme vás informovali o akciích Game Stop, které vyletěly celkem až o více než 1 700 %. Jinými slovy se jejich cena dostala až na 17násobnou hodnotu během pouhých dvou týdnů. Uživatelé subredditu WallStreetBets se v podstatě vzbouřili proti hedgeovým fondům, které údajně svými hromadnými shorty profitují z toho, že doženou vybrané firmy až k bankrotu.

Jeden člen komunity WallStreetBets, která se již v podstatě stává hnutím, svůj postoj shrnul na Twitteru těmito slovy:

„Kupuji si game akcie a je mi jedno, jestli o všechno příjdu, budu i nadále investovat do společností, které jsou shortovány kriminálními zajišťovacími fondy, dokud nezbankrotují”

Žaloba je na stole

Kromě akcií Game Stop se členové WallStreetBets zaměřili také na další shortované společnosti, včetně BlackBerry, AMC Entertainment či Nokia. Kauza má nečekanou dohru. Manipulace trhu se stala hlavním tématem poté, co obchodní platforma Robinhood (a některé další) rozhodla o pozastavení obchodování prudce rostoucích akcií Game Stop. U newyorského soudu na ni byla podána hromadná žaloba.

Jak uvádí CNBC: Soudní proces podaný k federálnímu soudu na Manhattanu tvrdí, že Robinhood odstranil prodejce videohier ‚záměrně a vědomě s cílem manipulovat s trhem.‘“

DOGE na 1 dolar?

Mezitím účet wsb mod svým 560 tisícům sledujících na Twitteru napsal: Jak nazýváte trh, který odstraňuje schopnost retailových investorů nakupovat, aby zachránili shorty institucionálních investorů?

Ke hnutí WallStreetBets se postupně přidávají další komunity, subreddity a různí další lidé. Když některé obchodní platformy zabránily nakupovat akcie Game Stop, hovořila řada uživatelů o manipulaci hedgeových fondů, které údajně platformy jako Robinhood k tomuto kroku dotlačily. Zároveň se jejich pozornost přesunula také na některé kryptoměny

.

V době přípravy článku se meme kryptoměna Dogecoin (DOGE) řadí mezi top 10 kryptoměn dle tržní kapitalizace. S cenou 0,06 USD je za posledních 24 hodin dle CMC v zisku +386 %. Jedním z momentů, které tento bull run startovaly, bylo, když účet s názvem Předseda WSB poslal zprávu svým 683 000 následovníkům na Twitteru s otázkou:

„Byl Doge někdy za dolar?”

Jak uvádí DailyHodl, obchodníci, kteří byli ve čtvrtek náhle vyloučeni z nákupu akcií Game Stop na několika platformách včetně Robinhood, „mohou na Robinhood stále nakupovat další akcie a kryptoměny, včetně DOGE.”

„Řada zákonodárců v USA požaduje opatření proti zákazu Robinhood, což by vyvolalo vzácný okamžik jednoty mezi demokratickou senátorkou Alexandrií Ocasio-Cortezovou a republikánským senátorem Tedem Cruzem.”

Závěr

CoinMarketCap dnes z recese zařadil na první místo kryptomarketu WallStreetBets (WSB).

Tito retailoví bojovníci proti „kriminalitě hedgeových fondů” jsou nyní top 1 virálním tématem světa financí. Přidal se i aktuálně nejbohatší člověk na světě Elon Musk, který se zamysel třeba nad (ne)legálností samotných shortů. Uvedl: „Nemůžete prodávat domy, které nevlastníte. Nemůžete prodávat auta, která nevlastníte. Ale *můžete* prodávat akcie, které nevlastníte!?”

Kromě toho si Musk do popisku účtu napsal #Bitcoin. ten mezitím roste o 20 % za posledních 24 hodin a aktuálně se obchoduje za 38 100 USD.

Kryptošlechta: Můj názor na “kulervoucí” trasformační kvantové výdělečné… Téma týdne?

Akcie Game Stop: Wall Street shortaři narazili na odpor retailu a skončili ve ztrátě

Žena ze Slovenska byla okradena podvodníky o 60 tisíc euro [UPDATE]

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *