Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Kryptokomunita a Její 3 Společné Zájmy, Ideály a Vize

Hodler je někdo, kdo myslí dopředu. Při hodlování se výsledky nedostaví za měsíc, dokonce to nemusí být ani za rok. Proto si myslím, že pokud mají hodleři celé kryptokomunitě co nabídnout, tak je to schopnost hledět dopředu a myslet na budoucnost. Právě proto vznikl tento článek. Bez dalšího zdržování se pojďme společně zamyslet o tom, za co by se kryptokomunita mohla spojit.

Minulý díl: HODL | Čekají Nás Skvělé Časy! Bitcoin naznačuje velkou sílu

Info
Následující článek jsem napsal v polovině roku 2019, tedy v době, kdy byl web KryptoHodler tříměsíční projekt na začátku a sám jsem byl plný ideálů a vizí, které se postupem času vybrousily do jakési drské ochranné skořápky, kterou jsem si postupně vytvořil, abych to v té naší komunitě přežil ve zdraví. Nyní mám pocit, že se věci hnuly a opět začínám mít naději, že je možné si společně pomáhat a inspirovat se, chovat se k sobě slušně a usilovat o to, aby byla naše komunita přívětivým místem, kde se budou i nováčci cítit dobře. Článek jsme ponechali v původní autentické a neupravené podobě, abychom zachovali nadšení, vize i určitou dávku naivity.

Kryptokomunita

Včera na Hodlerovi vyšel článek – rozhovor s Adamem Kracíkem. Ten vyjádřil svůj názor ohledně nepřátelství v naší komunitě. Řekl, že mu toto nepřátelské prostředí extrémně vadí a já s ním naprosto souhlasím. Osobně jsem byl velmi nemile překvapený tím, jak moc nepřátelské to v naší komunitě umí být, a dosud mi to vadí.

Naše československá kryptokomunita se štěpí na různé názorové a zájmové skupiny. Je to navíc svět, kde se vás neustále někdo snaží okrást. Je zde ohromné množství scamů, hackerů atd. Ve hře jsou velké peníze, a to řadu lidí inspiruje k nečestnému jednání.

Zároveň jde o neprobádanou oblast nových technologií, kde velmi snadno naleznete návod na registraci na burze, protože řada burz nabízí odměnu za přivedení nových lidí. Ale málokdo vám dá návod, jak se nejlépe připravit na to, až kryptoměny změní svět. Já si myslím, že nemusí být špatnou volbou HODL.

To, za co se kryptokomunita spojí

V tomto článku bych však nechtěl pouze vytahovat to špatné. Najít něco špatného dokáže každý, ale pojďme se raději společně podívat na to dobré. Když se mezi sebou pokusíme najít to, co nás spojuje, bude to výhodné pro všechny.

Decentralizace a svoboda

Tisíc lidí, tisíc chutí… Decentralizace je náš společný ideál, a je to také o tom, jak vedle sebe dokážou žít lidé opačného názoru, kteří se vzájemně respektují. Zde není třeba, aby nějaká centrální moc hledala klíč, podle kterého se musí řídit všichni. Kryptoměny nám to dle mého názoru ukazují.

Kryptosvět nabízí velkou pestrost a každý má svobodný výběr. A to je na něm úžasné. Je to jedna z věcí,  za které by se mohla naše kryptokomunita postavit. Nepotřebujeme někoho, kdo by nám rozkázal, co máme dělat. Kdo by za nás rozhodl, jak to bude.

Místo toho můžeme mít spoustu možností a každý si vybere sám za sebe. Přinejmenším bychom měli mít tuto možnost na výběr a pokusit se najít rovnováhu mezi centralizací a decentralizací.

Když se totiž podíváme na vlády, jakožto ukázku absolutní centralizace, je to vlastně nemocný systém, který se příliš neosvědčil. Lidé, kteří mají jiný názor, jsou nuceni najít jedinou možnost, podle které se budou chtít řídit všichni, což je prakticky nemožné. Možná i proto se zákony tolik množí, což vede k naprosto nepřehledné situaci.

Lepší svět

Motivace, proč se lidé stávají součástí kryptokomunity, se různí. Většinou jde o peníze, možná by se našlo pár dalších motivů, jako např. programování či nové technologie. A pak je tu jeden, který by nás mohl spojit napříč celou komunitou.

Dnes si ještě neumíme představit, jak bude svět vypadat za pouhých 10 či 20 let, ale vše nasvědčuje tomu, že ta změna může být velmi radikální. Vše bude záležet na lidech, ale co se týče kryptoměn, mohou nám poskytnout velmi cenné nástroje, které lze použít v zájmu míru, spolupráce a blaha nás všech.

Banky do rukou lidí

Dnes je to tak, že banky vyrábějí peníze a půjčují je následně lidem na dluh. Je to fakt, který je pro řadu lidí naprosto nepochopitelný. Toto zjištění nám otevírá oči. Člověk, který si každou korunu musí zasloužit, se oprávněně ptá, jak je to možné. Je to zločin podporovaný státem, nebo se nám to snad jen zdá a nerozumíme tomu?

V každém případě s tím může být velmi rychle konec, stejně jako s celou současnou ekonomikou. Ta se slepě žene za neustálým růstem, a to ve světě, jehož zdroje a kapacita jsou omezené. Změnit to, je společný zájem nás všech a současně jeden z hlavních důvodů, proč vznikl Bitcoin. Nepotřebujeme banku, protože sami jsme svou vlastní bankou.

TIP: Řekni všem, co pro tebe znamená Bitcoin: Challenge

Závěr

Dejte mi vědět do komentářů pod článkem nebo na soc. sítích, zda se mnou souhlasíte. Je možné, aby se naše kryptokomunita spojila za ideály, vize a společné zájmy, které nás všechny přesahují jak svou velikostí, tak i dlouhodobostí? Já věřím, že to možné je, ba dokonce i poměrně reálné.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, dále třeba na Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

První červený duben pro Bitcoin od roku 2015 a nejčernější v historii statistik? Rozhodne se dnes…

Microsoft a Intel představují štít proti kryptojackingu – řeší problém s malwarem pro parazitickou těžbu kryptoměn

Společnost Pantera Capital očekává finální cenu Bitcoinu na 700 000 $! „Největší zisky” však mohou čekat v prostoru mimo BTC + ETH

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *