Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin nejsou peníze? Poskytuje šanci na lepší život

Kryptoměny jsou tu s námi již 10 let. Za tu dobu získaly řadu příznivců. Bitcoin pomohl zajistit před hyperinflací kupní sílu lidem ve Venezuele. Bitcoin umožnil komukoli na světě bez rozdílu rasy či národa, aby mohl poslat peníze své rodině a dalším lidem kamkoli na celém světě. Bitcoin přináší řadu témat, která zajímají řadu obyčejných lidí a čím dál častěji také významné a mocné. Nejsou to jen peníze, ale i něco víc.

Proč Bitcoin

A proč kryptoměny? Co nás sem přilákalo? Pomineme li na chvíli programátory a nadšence, kteří sem přišli s první vlnou, když se Bitcoinu ještě všichni pouze smáli a nikdo z velkých společností, bank a politiků ho nebral vážně, tak v drtivé většině případů to budou peníze a určitá touha po lepším životě.

Investujeme, spekulujeme, tradujeme a v neposlední řadě hodlujeme. Bavíme se o přínosu kryptoměn pro celý svět, o jejich úžasné technologii, o novinkách z kryptosvěta a radujeme se z příchodu nováčků, kteří se k nám přidávají. Každou chvíli můžete slyšet o další a další společnosti, o obchodech přijímajících kryptoměny, o jejich využití v různých odvětvích vědy a průmyslu.

Každý posun vpřed vítáme a těšíme se, že brzo se budou mnohé kryptoměny využívat úplně běžně. Očekáváme změnu ekonomiky, státní správy, internetu, i našich každodenních životů k lepšímu. Chceme kryptoměny, protože nám nabízejí šanci na lepší svět, kde se budeme mít lépe.

Peníze a kryptoměny

Vraťme se na chvíli k penězům. Přiznejme si otevřeně a nepokrytě, proč investujeme svůj čas a své peníze do tohoto odvětví. Kryptoměny nabízejí šanci na výdělek, ale i ztrátu, to je nesporný fakt. Dělají z obyčejných lidí investory. Z mnohých z vás jsou tradeři, z řady vizionářů hodleři a z mnoha hodlerů milionáři. A proč ne?

Poslední dobou jsem se u některých kryptonadšenců setkal se zarážející názorem. Byl jsem doslova v šoku z toho, jak se tato idea v hlavách některých členů naší komunity dostala daleko. Dogma, lepší výraz mě nenapadá. Naprosté přesvědčení o tom, že vydělávat peníze je špatné.

Mám pochopení pro ty, kteří nespokojeně sledují velké společnosti, bohaté bankéře a korporace jako je Facebook, jak se snaží z blockchainu vytřískat peníze. Pochopím, když se vám nelíbí, jak si miliardáři investují do kryptoměn. Popravdě mě to taky děsí. Umíte si představit kolik dobra, ale i zla se dá s takovou fůrou peněz napáchat?

Bitcoin nejsou peníze, protože peníze jsou zlo?

Kdo nám zaručí, že si jednou některý miliardář neusmyslí zotročit svět. Kolik by třeba reálně stálo koupit si politiky nějakého menšího státu a rozvrátit ho? Co když někdo z miliardářů investuje do kryptoměn, za pár let bude vlastnit ještě stokrát tolik a pak celý kryptosvět potopí? Já nevím. Ale jedno vím jistě. Pokud se vám nelíbí, že obyčejný člověk z České republiky investuje menší kapitál a těší se, že využije svoji životní příležitost a konečně má reálnou šanci, že mu to změní život, tak jste pro mě hloupí a nepřející blbci.

Jestli odmítáte peníze, je to vaše věc. Pokud je to upřímné a jdete za tím celý život, budiž. Možná je pro vás důležitější láska, svoboda, zdraví, štěstí. Možná vás kryptoměny natolik naplňují a jste z nich tak nadšení, že vás vůbec nenapadne řešit peníze. Pak možná vytvoříte něco úžasného a budu o vás psát.

Závěr

Peníze jsou jedním z mých oblíbených témat. Během svého života jsem prošel obdobím, kdy jsem byl, podobně jako Steve Jobs než založil Apple, tak chudý, že jsem nemusel řešit peníze. Vlastně jsem je i odmítal a bylo mi to jedno. Jenže v tomto světě prostě bez peněz fungovat nelze. Společnost má řadu požadavků a dohod, se kterými nesouhlasím a už asi nikdy souhlasit nebudu.

Peníze mi dávají šanci žít svobodně a motivují mě tím, že mi umožňují dělat úžasné věci. Můžu hrát na klavír (i když to neumím), jezdit autem, sázet stromy, poskládat si počítač, vzít rodinu na výlet, někomu pomoct, koupit si dům a dělat co mě baví. Chci žít podle sebe a možná i něco změnit k lepšímu. Dokázal jsem, že články o bohatství patří na web o kryptu. Věřím, že moje snaha nepřijde vniveč a díky kryptoměnám toho dokážu ještě mnohem víc.

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *