Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Týdeník HODL | Druhy kryptoměn podle periodické tabulky

Milí čtenáři, týden uplynul jako voda a máme tady další díl týdeníku HODL. Kryptoměny se drží na celkové kapitalizaci cca 140 miliard dolarů a Bitcoin se pomalu posouvá do strany. V nejbližších dnech již však všichni očekáváme nějaký větší pohyb. Je doba příkupů a budování portfolia. Proto se dnes podíváme na druhy kryptoměn podle periodické tabulky.

(Předchozí díl zde: Jak vybrat ty nejlepší kousky do svého kryptofolia?)

Druhy kryptoměn

V dnešním díle týdeníku máme jasné téma. Pro někoho to bude nové, pro někoho vůbec ne. Pokud máte již své portfolio hotové, bude to spíš takové ohlédnutí a možná i námět k revizi. Pokud podobně jako já ještě nejste úplně uzavřeni možnosti něco poupravit, může to být zajímavé.

Při výběru kryptoměn na HODL bychom mohli postupovat různými způsoby. Jedním z nich je zaměřit se na jednotlivé druhy kryptoměn. Z těchto skupin můžete použít buď všechny, nebo si vybrat jen ty, kde vidíte největší potenciál. Následně si z každé skupiny zvolíte jednu nebo více těch nejlepších kryptoměn, a to tak, aby celkový počet kryptoměn ve vašem portfoliu pokud možno nepřekročil předem stanovený limit.

Díky tomuto postupu obdržíte vyvážené a obsáhlé portfolio kryptoměn na dlouhodobé držení.

Periodická tabulka kryptoměn

Pojďme se ale již podívat na jednotlivé skupiny. Na následujícím obrázku můžete vidět přehledné vyobrazení těch nejzákladnějších druhů kryptoměn včetně příkladů.

Základní skupiny kryptoměn

Jak můžete vidět sami v periodické tabulce kryptoměn, mezi základní skupiny kryptoměn patří:

  1. – platební kryptoměny (Bitcoin, Litecoin, Dogecoin…),
  2. – sdílení výkonu, zabezpečení dat a cloud (SONM, MAID, Golem…),
  3. – protokoly, burzy a interoperabilita (BNB, KCS, 0x, ICX..),
  4. – hry, média, soc. sítě (STEEM, TRX, BAT…),
  5. – platformy ( ETH, NEO, EOS, ADA…),
  6. – soukromé (privacy) coiny (Monero, ZEC, KMD…),
  7. – FinTech kryptoměny (XRP, XLM, OMG…),
  8. – jiné (např. IoT) (IOTA, POWR…),
  9. – podniky a business (např. zabezpečení dodavatelského řetězce) (VET, ONT, NULS…).

Uvedené příklady kryptoměn neberte jako nějaké doporučení (a už vůbec ne konečný výčet zajímavých kryptoměn). Ačkoli jsem samozřejmě volil ty projekty, které jsou mi povědomější. Každá kryptoměna přitom může řešit více věcí, popř. zasahovat do více skupin. Ty by se asi daly ještě podrobněji rozčlenit, ale myslím, že i v této podobě jde o vcelku užitečnou a pěknou pomůcku. Číslo znamená rok založení.

Dividendy

Z investorského hlediska pak nesmíme opomenout poukázat na kryptoměny jako NEO či KCS, které vás za držení pravidelně odmění dividendou, aniž byste museli cokoli složitě nastavovat, volit delegáty či provozovat masternode. Samozřejmě i tyto složitější možnosti se pro zkušenější investory nabízejí. V případě masternode je však obvykle potřeba vložit poměrně značné množství kapitálu. Např. u kryptoměny DASH činí minimum pro masternode tisíc mincí v aktuální pořizovací ceně cca 93 000 dolarů (2 120 000 Kč).

Dovolujeme si vám nabídnout článek – Bitcoin nejsou peníze? Poskytuje šanci na lepší život

Vybírejte k čemu máte blízko

Pro správný výběr neexistuje jednotná univerzální pravda. Každý si zkrátka tak nějak vybere podle toho, co je mu blízké. Zkuste se zamyslet, kde vidíte největší potenciál využití kryptoměn. V jakých oblastech mají kryptoměny reálné šance v blízké budoucnosti přinést zásadní změny? Jde o běh na dlouhou trať, která prakticky nikdy nekončí. Člověk může jen udělat to nejlepší, co je v jeho silách a možnostech, aby své portfolio sestavil co nejlépe. V našich článcích se vám s tím snažíme pomoct.

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *