Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bacha na hesla! Facebook opět v problémech po šokující botě (Web: Kryptomagazin.cz)

Facebook opět čelí dalšímu skandálu, tentokrát uchovával hesla stamilionů uživatelů jako prostý text. Zrovna nedávno jsme společně s youtuberem řešili potenciální riziko fb kryptoměny na soukromí uživatelů (ZDE). Zdá se, že nyní je tu další šokující skandál, který riziko jen potvrzuje. Až 600 000 000 přístupových údajů bylo v nezašifrované podobě na dosah zájemců.

Hesla

Až 600 mil. uživatelů Facebook Lite, Facebooku a Instagramu může být v ohrožení. To je docela silné kafe. Dáváte si pozor na hesla? Podle citovaných informací, které u nás zveřejnil Kryptomagazin, mohou být totiž vaše přístupové údaje kompromitovány.

A ještě jednou hesla

Volíte si pro každou stránku (službu) jiné heslo? Používáte silná hesla obsahující čísla, malá i velká písmena a speciální znaky? Výborně! Pokud ne, tak je nejvyšší čas začít! Teď k tomu máte o důvod více. Tohle je naprostý základ. Bez silných hesel se na internetu neobejdete, natož tak ve světě kryptoměn. Určitě to tedy nepodceňujte.

Co na to Facebook?

Z informace na primárním zdroji www.dailymail.co.uk plyne, že se Facebook dopustil šokující bezpečnostní boty. Přihlašovací údaje stovek milionů uživatelů totiž nějakou chybou vystavili jen tak někde v databázi, kde si je mohl kdokoli ze zaměstnanců prostě přečíst a odnést. Jen tak, nezašifrované, doslova jako na stříbrném podnose pro případné hackery či pro černý trh, kde by měly nesmírnou cenu.

Tisíce zaměstnanců fb mělo přitom potenciální příležitost tato data zneužít již roky, v některých případech od roku 2012. Fb to zjistil až letos v lednu. Softwarový inženýr fb Scott Renfro k tomu řekl, že během vyšetřování dosud nezjistili žádné případy, kdy by někdo hledal hesla záměrně, ani žádné známky zneužití těchto údajů.

Web

Ať je to jak chce, fb čelí dalšímu skandálu a vy si raději jděte hned po přečtení tohoto článku zabezpečit své účty. A jak jsme celé komunitě slíbili, nebojíme se odkazovat na naše kolegy. Níže si můžete k tématu přečíst článek Kryptomagazínu.

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Facebook uchovával až 600 milionů hesel jako prostý text, mohli si je číst!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *