Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin půjde mnohem výš, říká analytik Mitch Klee na základě indikátoru Realized HODL Ratio (RHODL)

Investoři do bitcoinů se budou bránit prodeji svých coinů mnohem déle a bull run bude pokračovat, vyčetl analytik ne z kávové sedliny, ale podle RHODL.

Mitch Klee upírá zrak na hodlery

V debatě na Twitteru 28. října poskytl datový analytik Mitch Klee nové závěry svých výzkumů. Zrak upírá směrem k hodlerům, přičemž říká, že současný bull run na krypto trzích je dokončen pouze z 50 %. Názor je v souladu s dalšími dlouhodobými prediktory ceny Bitcoinu, jako je PlanB známý svým Bitcoin Stock to Flow modelem. Tento indikátor mimochodem již několik měsíců počítá s cenou min. 100 tisíc USD, kterou by měl Bitcoin co nejdříve dohnat.

Hodleři zpravidla v poslední fázi bull marketu průběžně vybírají zisky. Právě z chování hodlerů je odvozen on-chain indikátor RHODL. Sleduje poměr mezi RHODL pásmem 1 týdne oproti RHODL pásmu 1–2 roky. Jendoduše řečeno – když mince staré týden začnou výrazně převyšovat dlouhodobé pozice hodlerů, máme jasný signál, že se trh přehřívá.

RHODL

Pomocí indikátoru Realized HODL Ratio (RHODL), vytvořeného populárním analytikem Philipem Swiftem, Klee ukázal, že Bitcoin je stále daleko od signalizace vrcholu po vzoru předchozích býčích trhů. RHODL je založen na známém nástroji HODL Waves a jeho zvětšující se velikost odpovídá tempu růstu býčích trhů, přičemž k vrcholům dochází zpravidla na obou grafech zároveň.

„RHODL ratio ukazuje na vyčerpání prodejců a my jsme teprve v polovině.. Připoutejte se.” uvedl

Mitch Klee.

Graf RHODL vs. BTC/USD (zdroj: Mitch Klee; Twitter)

„Pokud chce bitcoin vytvořit top, bude muset přesvědčit některé býky, kteří nikdy neprodávají bitcoiny, aby se bitcoinů vzdali,“ řekl Pete Rizzo, redaktor burzy Kraken. Právě na jeho komantáře Klee původně reagoval, aby přidal další důkazy. O topu bychom podle RHODL měli hovořit až tehdy, když mladé mince začnou zaplavovat kryptomarket, a k tomu zatím nedochází.

TIP: Bitcoin v září za 42 000 USD. Hřáli jste si na prsou medvěda? Tito analytici byli proti tomu

Závěr

Bull market by měl pokračovat a Bitcoin by měl růst na nová maxima, věří datový analytik Mitch Klee. Podle něj i řady dalších obchodníků a indikátorů, včetně PlanB, nás čeká několik měsíců růstu cen na kryptotrzích.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

Americká SEC pro 4 žádosti o bitcoinové ETF prodloužila lhůtu na rozhodování

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *