Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Rakušané budou platit 27,5procentní daň při každém prodeji kryptoměn

V Rakousku se začne od 1. března příštího roku platit daň z příjmu z kryptoměn podle nových pravidel. Rakušané si připlatí.

Vlastníci Bitcoinu a jiných kryptoměn se při prodeji možná zapotí. Rakousko se řadí po boku Slovenska k zemím, které kryptoměnové hodlery a další obchodníky připraví o více než čtvrtinu výdělků.

Jak uvádí Forbes, všichni Rakušané, kteří od 1. března příštího roku prodají nějakou kryptoměnu, budou muset platit daň z příjmu z kryptoměn. Podle nových pravidel státu zaplatí 27,5 % ze zisku.

Další podstatná změna pak souvisí s tím, jak dlouho kryptoměny drželi. Zatímco z kryptoměn pořízených před 28. únorem 2021 a držených déle než rok Rakušané žádnou daň platit nemusí,v případě nákupu kdykoli po tomto datu již délka držení nerozhoduje a investoři tak vysokou daň zaplatí vždy.

TIP: V USA se inflace dostala na 30letá maxima – jak moc ceny rostou?

Kryptoměny se v Rakousku budou danit stejnou sazbou jako akcie, ale nebude se na ně vztahovat osvobození po splnění podmínky tzv. “časového testu.” Podle ministra financí Gernota Blümela chtěl kabinet přispět k odbourání nedůvěry a předsudků vůči novým technologiím. Blümel dále uvedl:

„Zároveň zajišťujeme větší spravedlnost pro investory a rovné podmínky na trhu.“

Co se týče osvobození pro dlouhodobé investory, to v případě kryptoměn zatím nebylo implementováno ani v ČR a dalších evropských státech. Stále tak v mnoha zemích platí, že jsou dlouhodobí akcionáři oproti krypto investorům (hodlerům) daňově zvýhodněni.

 

Objem obchodování s NFT v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

Co přinese pravdivý pohled na svoje věci?

Co přinese pravdivý pohled na svoje věci?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *