Bitcoin se propadl o 8 % a testuje 60 tisíc $

trading, obchodování, hodl, čím víc monitorů, tím lepší trading balíčky, monitor hodler

Udrží Bitcoin support ležící okolo psychlogicky silné úrovně 60 000 USD?  8% denní ztráty jsou bolestivé pro longující tradery, ale žádný problém pro stále optimistické hodlery.

Za posledních 24 hodin je hlavní kryptoměna ve ztrátě, která aktuálně přesahuje 8 %. Z pondělních lokálních maxim nad 66 000 $ se Bitcoin vrátil zpět k 60 tisícům $ a zde si hledá podporu pro případný odraz.

Zatímco obchodníci využívající páku pociťovali bolest, přetrvává optimismus, že “otřesy“ pozic na derivátových burzách se blíží ke konci a poté dojde k obnovení růstu.

BTC/USD (zdroj: Rekt Capital; TradingView)

 

Z dat Coinglas plyne, že za 24 hodin byly zlikvidovány pozice za 613 mil. dolarů od více než 165 tisíc obchodníků. Řada traderů chce vydělat na růstu, který obvykle následuje vždy po proražení minulých ATH, což vede k přemíře pákových pozic na long. Likvidace pak probíhají kaskádovitě, čímž se případné propady prohlubují. Až si longaři dostatečně spálí prsty, bude BTC pravděpodobně připraven k růstu.

CME gap

CME Bitcoin futures (zdroj: TradingView)

Bitcoin uzavřel gap (mezeru) na CME. Futures gapy jsou klasické ukazatele, na základě kterých určitá část obchodníků predikuje budoucí vývoj – často totiž dochází k jejich vyplnění. Gap, který nyní Bitcoin vyplnil, vznikl teprve minulý víkend, resp. v pondělí 8. 11., kdy se po víkendu otevřelo obchodování na CME.

Advertisement

Z dlouhodobého pohledu může být korekce skvělá pro následující růst.

 

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

FOMO nabírá na obrátkách – na co si dát pozor

Bitcoin úspěšně prošel updatem Taproot! Přináší více soukromí: Zprávy týdne

Jack Dorsey uvede 19. listopadu DeFi produkt na Bitcoin

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.