Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

FOMO nabírá na obrátkách – na co si dát pozor

Milí čtenáři, děkujeme za přízeň a že jste tu s námi. Hodlerský web vznikl v době, kdy stál Bitcoin něco kolem 4 tisíc dolarů a za tu dobu jsme zažili mnohé. Nyní, v době, kdy Bitcoin útočí na nová maxima a FOMO nabírá na obrátkách, bychom rádi trochu zmírnili přehnané nadšení a pokusili se najít pevnou půdu pod nohama.

Na co si v nejbližší době dát pozor

Samozřejmě je to celá řada věcí, které platí pořád  – od bezpečnosti, přes pečlivou úschovu svých klíčů a hesel, dobře zvládnutých emocí, strategie, atd… S bujícím FOMO však opět vyvstává řada dalších nebezpečí. V překladu mimochodem zkratka FOMO značí strach z toho, že vám utíká příležitost a právě z toho vychází celá řada problémů.

Pozor na žhavé tipy

Čím víc půjde Bitcoin nahoru, tím víc nyní budete na různých místech nacházet investiční příležitosti, žhavé tipy a coiny, které poletí. Hodně webů a youtuberů se vám bude snažit nabídnou to, co chcete – tedy zaručené tipy, které udělají 10násobky a vydělají vám peníze. Problém je v tom, že se často bude jednat o kryptoměny, které již za sebou mají 20x, 50x, nebo dokonce stonásobek. Často se na nich větších pump již nedočkáte, a i když v některých případech ano, nemusí být vůbec snadné se právě do těchto kryptoměn trefit.

Třeba také dodat, že může přijít várka nových podvodů a projektů typu EOS, tedy maximální marketing přad zahájením a minimální progres a práce na vývoji po inkasování peněz.

Pozor na zvolenou strategii

Zde navážeme na náš článek o strategii. Když nakupujete Bitcoin v době, kdy trhá rekordy a míří na měsíc, bude mít řada lidí velké oči. Půjde na 80 tisíc dolarů, zítra ho uvidí na 120.., dostane se na 100, budou čekat rychlý růst na 200 tisíc $ nebo rovnou na milion… Dokud bude Bitcoin růst, většina bude čekat, že půjde mnohem výš. Z toho plyne, že vás můžou v záchvatu emocí strhnout a vy si řeknete, tak já tam ty peníze na novou sušičku hodím a bude i nová kuchyň, nebo na opravu auta – počkáte na to, že vám BTC udělá 2x a máte na nové…

Tohle vám může vyjít, ale zákon schválnosti říká, že se to nestane a měli byste mít předem naplánováno, co v takové chvíli budete dělat, jinak vás to zničí (psychicky i finančně).

Nekupujte na vrcholu

Zejména pro nováčky je na místě varování před možností, že nakoupíte na topu. Stalo se to řadě lidí a vy tuto chybu nechcete zopakovat, věřte nám.  Pokud dokážete držet pod kontrolou FOMO, vždy se najde nějaká příležitost a nic vám určitě neuteče – můžete např. přikupovat postupně a průměrovat si vstupní cenu.  Největší příležitosti ostatně nenajdete na vrcholu bull runu, ale paradoxně v době, ky vše “umírá” a ve zprávách vám říkají, že Bitcoin už neroste a spekulují o jeho konci. V bear marketu – a toho se pravděpodobně opět dočkáme – budete mít ideální příležitost.

Bude to čas na studium informací, na rozhodování o tom, které projekty mají budoucnost a na případný vstup do pozic na HODL.

TIP: Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Úskalí

  • Každý den narazíte na několik žhavých tipů,
  • bude vám připadat, že vám příležitosti utíkají,
  • všichni jsou dnes odborníci a všem to vychází – dokud ne.

Jak se chránit

  • Držte se své strategie,
  • striktně odělte HODL portfolio a peníze na trading, na spekulace, na elektřinu, atd..,
  • nevěřte všemu – ověřujte.

TIP: Pozor! Facebook je plný podvodníků – spamují a vydávají se za KryptoHodler a další legitimní krypto stránky

Závěr

Užívejte si bull market a určitě se nebojte něco zajímavého využít, pokud neporušíte své zásady a pravidla. Rozhodně si vše promyslete a řiďte se svou vlastní hlavou. V tomto článku jsme vám neříkali, co máte dělat, ale pouze jsme vás varovali, na co je dobré si dát pozor.

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Objem obchodování s NFT v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

10 článků z webu KryptoHodler.cz, které si prostě musíte přečíst

Vitalik mohl mít 41 % všech Shiba Inu, tokeny za miliardy leží v “mrtvé peněžence”

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *