Vitalik mohl mít 41 % všech Shiba Inu, tokeny za miliardy leží v “mrtvé peněžence”

Shiba Inu

Jen 10 peněženek drží neuvěřitelných 65,92 % všech tokenů Shiba Inu. Altcoin s tickerem SHIB nedávno prudce rostl a aktuálně dosahuje kapitalizace přes 31 miliard dolarů. Hrozí odprodej velryb?

Miliardy v Shiba Inu skončily v koši – marketing vyšel!

Ano, čtete dobře! Brilantní marketingový tah zařídil zakladatel Etherea pro Shiba Inu tím, že poslal přes 40 % celkové nabídky do koše. Tento hazard, v podobě zaslání komukoli téměř poloviny tokenů své kryptoměny, týmu SHIB vyšel náramně a kromě zmíněného pálení mincí došlo i na charitativní dar v hodnotě asi 1 miliardy dolarů indickému fondu Covid Relief.

Počet investorů, kteří drží Shiba Inu, přesáhl 925 000, což v pondělí vytvořilo nový rekord. Zajímavé je, že jen pouhých 10 peněženek přitom vlastní dohromady asi 66 % nabídky. Útěchou však je, že bezmála 2 třetiny z toho leží na “mrtvé” peněžence, kam Vitalik Buterin poslal své tokeny, čímž z oběhu stáhl lehce přes dvě pětiny Shiba Inu.

Šlo o jednotky SHIB, které mu daroval tým SHIB v rámci pravděpodobně geniálního marketingového triku. Řada držitelů XRP by podobný krok vřele uvítalo od společnosti Ripple, která si svou zhruba polovičku mincí stále drží a postupně odprodává.

Další “mamuty” drží burzy

Pokud jde o ostatní tokeny SHIB držené na top 10 největších peněženkách, zpravidla jde o burzy. Výklad tvrdící, že pár jednotlivců drží většinu Shiba Inu, je tak přinejmeším hodně zkreslený a velmi nadhodnocený. To však samo o sobě neznamená, že hypecoin určitě dlouhodobě přežije, nebo zda jde o kvalitní projekt či nikoli.

Zajímavostí je, že zakladatel dalšího memecoinu – Dogecoinu – Bill Markus na Twitteru uvedl, že jde o hype, který časem odezní. C

Advertisement
enu Shiba Inu podle Markuse vyhnali nahoru investoři, kteří časem odejdou, protože budou vybírat zisky nebo najdou jinou zajímavou příležitost na hype.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Tento příběh jsme zveřejnili, protože nám připadá přinejmenším zajímavý a pamětihodný. Zakladatel Etherea Vitalik Buterin mohl vlastnit tokeny SHIB za zhruba 12 miliard dolarů v dnešních cenách, ale zachoval se jako frajer a kromě daru na charitu je všechny spálil. To se nakonec ukázalo jako geniální tah ze strany týmu tohoto projektu, který pravděpodobně právě na tuto část Vitalikovy povahy sázel.

Bitcoin (BTC) prolamuje dosavadní maxima a obchoduje se na nejvyšší ceně v historii

XRP nastaveno na masivní průlom ceny! Credible Crypto je bullish: Seriál TNT

Jak si založit a používat kryptoměnovou peněženku MetaMask: Návod

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.