Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin úspěšně prošel updatem Taproot! Přináší více soukromí: Zprávy týdne

Celý poslední rok bitcoinová komunita s důvěrou čekala na jednu konkrétní aktualizaci. Cesta byla dlouhá a výsledkem je úspěšná aktivace Taprootu, první velké bitcoinové aktualizace od roku 2017. Vítejte, opět jsou tady Zprávy týdne.

Miami bude vyplácet bitcoinové dividendy

Starosta Miami Francis Suarez dostál své pověsti velkého příznivce Bitcoinu. Jeho novým projektem je je zpráva, že Miami bude prvním městem v Americe, které poskytne výnos v BTC vyplácený „jako dividendu přímo svým obyvatelům.“ Uvedl to Suarez pro FOX Business.

Občané si musí založit peněženku a ačkoli podrobnosti zatím nejsou známy, pravděpodobně budou výnosy provázány s MiamiCoinem. Dříve totiž bylo oznámeno, že již fungující kryptoměna Miami umožní výnosy v BTC. Nyní starosta říká, že Miami nabídne bitcoinové dividendy všem obyvatelům. Město je kolébkou kryptoměn v USA a je zde možné třeba platit daně v bitcoinech. Také se zde každé léto koná velká bitcoinová konference.

Bitcoin prošel Taprootem

Největší upgrade Bitcoinu (BTC) za 4 roky (2017; Segwit) – to je aktualizace Taproot. Dočkali jsme se a v neděli 14. listopadu 2021 v rámci bloku s pořadovým číslem 709 632 byl úspěšně aktivován soft fork Taproot. Vývojáži i komunita si od něj slibují vylepšení největší kryptoměny ve třech hlavních bodech:

  • optimalizace,
  • ochrana soukromí a
  • inteligentní smlouvy.

Taproot má postupně zajistit větší soukromí v bitcoinových transakcích, přičemž nastavené podmínky na vstupu již nebudou odhaleny na výstupu. V praxi to zahrnuje vylepšení řady zajímavých možností nastavování podmínek pro uskutečnění transakce. Po dokončení by se pak taková transakce navenek neměla lišit od transakcí bez speciálních podmínek.

Navíc se tím ušetří místo. Když kryptoburza pošle 100 transakcí stovce uživatelů, může nyní všech 100 veřejných klíčů zkomprimovat do jednoho klíče a všech 100 podpisů do jednoho podpisu. Do bloku se tak vejde více transakcí.

Taprootu předcházela jedna nutná podmínka. Konkrétně vyjádření podpory u 90 % všech vytěžených bloků v rámci jedné epochy (cca 14 dní) již v červenci. Od tohoto momentu začal odpočet a nyní byl dlouho očekávaný soft fork konečně aktivován. Bitcoiner Anthony Pompliano k tomu napsal:

„Aktualizace Taproot pro Bitcoin byla oficiálně aktivována. Gratuluji a děkujeme všem vývojářům, těžařům a Bitcoinerům, kteří to umožnili.”

TIP: Bitcoin oslavil 13 let od vydání Whitepaperu: Zprávy týdne

Nové maximum na weakly close

BTC nejvyšší weekly close (zdroj: Babenski; TradingView.com)

 

Bitcoinu se zatím nepodařilo nabrat potřebnou sílu na ostré překonání svých historických maxim. K tomu sice zhruba před týdnem došlo a Bitcoin vyšplhal až na cca 69 tisíc dolarů (nové ATH), ale příliš přesvědčivé to nebylo a rychle se zhroutil o tisíce dolarů níže. Jedna věc je ale nyní na grafu velmi zajímavá a jde o uzavření týdenní svíce.

Jak můžete vidět na grafu výše, Bitcoin skutečně uzavřel minulý týden na nejvyšší hodnotě vůbec. Tak uvidíme, jestli se mu podaří nabrat vzestupný trend, aby mohla být predikce 98 tisíc $ do konce měsíce od analytika PlanB úspěšná.

Tak ať se vám daří! Hezké pondělí všem.

 

Jak stakovat a vydělávat na burze Binance – platforma Earn

V USA se inflace dostala na 30letá maxima – jak moc ceny rostou?

FOMO nabírá na obrátkách – na co si dát pozor

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *