Acala vyhrála první aukci parachainů na Polkadotu. Shromáždila 32,5 mil. DOT (1,28 mld. $)

Polkadot, DOT, etp, altcoin, Polkadotu ETP

Polkadot se v poslední době stal pro některé investory velmi lákavým projektem. Důvodem jsou aukce parachainů.

První aukci parachainů má v kapse Acala

Ve čtvrtek Acala, protokol decentralizovaného financování (DeFi) fungující na síti Polkadot (DOT), oznámil, že vyhrál vůbec první aukci parachainů. Uživatelé v ní uzamknuli své mince na dva roky, čímž se připravili o potenciální zisky ze stakingu, prodeje během vrcholení cyklu, a podobně.

Acala získala celkem 32,5 milionu DOT v hodnotě zhruba 1,28 miliardy $ od 24 934 přispěvatelů prostřednictvím počáteční nabídky mincí (ICO) strukturované jako crowdloan. Účastníci si mezi sebou rozdělí 170 000 000 z celkové nabídky 1 mld. ACA. Z toho si budou moct 20 % claimnou ihned a zbytek bude uvolňován průběžně během celého období.

„Je to důkaz síly Polkadotu, že tolik talentovaných týmů je ve hře o to, aby byly mezi prvními pěti projekty, které budou spuštěny 17. prosince,” uvedl tým Acaly a dodávají: „V tomto ohledu jsme všichni vítězové. Těšíme se, že s vámi odstartujeme multiřetězcovou budoucnost!”

Investoři se mohou účastnit dalších parachainových aukcí. Ty probíhají každý týden mezi 11. listopadem 2021 a 10. březnem 2022.

Vliv parachainů na Polkadot

Polkadot je smart kontraktová síť se zabudovanou interoperabilitou, která je koncipována jako internet blockchainů. Projekt je navržen trochu jako stavebnice, kde máte hlavní síť doplněnou dalšími součástkami (parachainy), které přinášejí do ekosystému různé funkce.

Zatímco aukce parachainů lákají investory do Polkadotu, zamykání mincí DOT snižuje cirkulující nabídku mincí. V době přípravy článku již bylo uzamčeno bezmála 89 mil. mincí za více než 3,5 miliardy dolarů.

Advertisement

V současné době je předpokládaným vítězem druhé aukce Moonbeam. Ten zatím ve své aukci získal 34,41 milionů DOT, tedy zhruba 1,36 miliardy dolarů, a to od více než 46 000 přispěvatelů.

Závěr

Polkadot se v současné době řadí k 10 největším kryptoměnám na trhu. Projekt pokročil a postupně se na něj budou napojovat parachainy do slotů. Aukce parachainů pak mohou být zajímavé pro investory a působí pozitivně také na cenu. Jako první získala svůj slot Acala a očekává se, že druhým vítězem bude Moonbeam.

 

Bitcoin úspěšně prošel updatem Taproot! Přináší více soukromí: Zprávy týdne

Jak burza Binance plní požadavky regulátorů

Bitcoin se propadl o 8 % a testuje 60 tisíc $

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.