Sobota, 15 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Středoafrická republika přijme Bitcoin jako zákonné platidlo

Středoafrická republika (CAR) se stala první zemí v Africe, která přijala Bitcoin jako platební měnu.

UPDATE: Po zveřejnění článku se ukázalo, že citovaný Forbes vydal nepřesné informace ohledně ustanovení BTC měnou. Ministr financí vysvětlil, že nebudou kopírovat salvadorskou legislativu, která učinila bitcoiny zákonným platidlem. Středoafrická republika vyvíjí právní rámec umožňující ekonomické využití kryptoměn.

UPDATE2: Jak informoval prezident země ve své tiskové zprávě, nakonec se zdá, že Středoafrická republika přece jen přijme Bitcoin jako zákonné platidlo. Tento krok dělá z africké země druhou zemi na světě, která oficiálně přijala BTC jako zákonnou měnu, což umožňuje jejím občanům používat BTC v běžném obchodování a také v něm platit daně.

Bitcoin jako zákonné platidlo v dašlí zemi

Národní shromáždění – dolní komora parlamentu jednomyslně přijala návrh zákona, který má pomoci uvést plán země na hospodářskou obnovu a budování míru po občanské válce, která si vyžádala tisíce životů a izolovala zemi od vyspělejších států.

Ministr digitální ekonomiky, poštovních služeb a telekomunikací Gourna Zacko a ministr financí a rozpočtu Calixte Nganongo společně iniciovali a předložili návrh zákona, kterým se stanoví právní rámec pro regulaci kryptoměn.

Stejný zákon také ustanoví Bitcoin jako oficiální měnu ve Středoafrické republice stanovenou zvláštními právními předpisy.

„Investice do kryptoměn jsou přínosem pro miliony uživatelů, což pochopila i opozice. Parlamentní skupiny Mouvement Cœurs Unis (MCU) a Mouvement National des Indépendants (MOUNI), původně kritizující projekt, hlasovaly pro podporu nejlepšího zájmu národa, těžit z prosperity a stability,” uvedl Forbes, který o zprávě informoval.

Ekonomika CAR se roky potýkala s problémy a Bitcoin by mohl být považován za jednu z posledních nadějí. Více než 60 % obyvatel žije v chudobě a mnoho z nich trpí chronickou podvýživou.

Poté, co Salvador jako první stát na světě přijal BTC, země zaznamenala masivní nárůst počtu návštěvníků a investic.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *