Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vedení Twitteru jedná s Elonem Muskem o převzetí a akcie opět letí nahoru

Twitter o víkendu zahájil vyjednávání s miliardářem Elonem Muskem. Musk chce platformu ovládnout. Ve firmě má už nyní 9,2 procenta akcií.

UPDATE: Musk se právě dohodl s vedením Twitteru na prodeji za 44 miliard dolarů. Nyní podle BBC požádá akcionáře, aby transakci schválili. Twitter se tak po devíti letech přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost. „Chci, aby byl Twitter lepší, přidám do něj nové funkce a porazím spamovací roboty,” uvedl miliardář.

Musk by mohl převzít Twitter

Jak informovala agentura Reuters, vedení Twitteru podlehlo velkému tlaku ze strany svých akcionářů, kteří o dohodu se zakladatelem automobilky Tesla stáli. Musk je tak o krok blíže ke svému cíli.

Ačkoli bylo zahájeno jednání, výsledek zatím není známý a vedení Twitteru by mohlo nakonec Muska stále odmítnout. Reuters však uvádí, že jsou připraveni nabídku přijmout.

Twitter je jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí, kterou hojně používá kryptokomunita, ale i většina známých osobností či společností, které zde nezřídka oznamují novinky. Muskův vstup bude mít na platformu nepochybně vliv.

TIP: Hodl – znamená to nikdy neprodat ani satoshi?

„Nebyl bych překvapen, kdybych se příští týden vzbudil a zjistil, že Musk zvýšil to, co označil za nejlepší a konečnou nabídku, možná až na 64,20 dolarů za akcii [původní “nejlepší” nabídka činila 54,20],“ řekl jeden z manažerů fondu, který investoval do Twitteru. „Možné je všechno,“ dodal s tím, že miliardář může nakonec od plánů i ustoupit.

Soukromý Twitter v rukou jediného

Twitter potřebuje být v soukromých rukou, řekl Musk. Podle něj je to jediná cesta, jak tato sociální síť může růst a stát se skutečnou platformou pro svobodu projevu. Zatím je těžko odhadovat, do jaké míry se to nejbohatšímu člověkovi na světě podle podle Forbesu může podařit.

Musk je také známý svými kontroverzními tweety, například když hypoval Dogecoin (DOGE). Kontroverzní byl i začátek pokusu o převzetí Twitteru, kdy podle akcionářů oznámil nákup akcií později, než mu ukládá zákon. Dokonce byla oznámena skupinová žaloba, přičemž akcionáři uvedli, že je připravil o peníze a sám mohl další akcie nakupovat za nižší ceny.

Akcie Twitteru vzrostly na 51,15 USD (o 4,5 %) ještě před pondělním zahájením obchodování v New Yorku. Celkově od vstupu Muska vzrostla jejich cena o více než 25 %. Musk odhalil svůj záměr koupit Twitter 14. dubna a vzít jej do soukromí prostřednictvím finančního balíčku složeného z vlastního kapitálu a dluhu.

Až do okamžiku, kdy Musk v dubnu odhalil podíl na Twitteru, akcie společnosti klesly asi o 10 % od doby, kdy Parag Agrawal převzal funkci generálního ředitele od zakladatele Jacka Dorseyho koncem listopadu.

Miliardář má jasno – řekl, že současný vedoucí tým Twitteru není schopen sám dostat akcie společnosti na svou nabídkovou cenu.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *