Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

13 amerických zákonodárců požaduje, aby EPA vyhodnotila soulad těžebních zařízení PoW s ekologickými zákony

Členové Sněmovny reprezentantů Spojených států říkají, že těžaři kryptoměn zněčišťují ovzduší a vodu. Zákonodárci dále poukázali na elektronický odpad z těžebních plošin a hluk v okolních obcích…

Američtí zákonodárci vystoupili proti těžbě kryptoměn

Jared Huffman spolu s 12 dalšími zákonodárci USA požádali Agenturu pro ochranu životního prostředí (EPA), aby posoudila kryptotěžební firmy, které potenciálně porušují ekologické zákony.

K signatářům patří Brad Sherman, který již dříve požadoval zákaz kryptoměn ve Spojených státech, či progresivní zákonodárkyně Alexandria Ocasio-Cortez.

V dopise adresovaném správci EPA Michaelu Reganovi politici uvedli, že mají „vážné obavy“ ohledně kryptofirem ve Spojených státech. Důvodem je, že těžaři kryptoměn údajně přispívají k emisím skleníkových plynů a nefungují v souladu se zákonem.

Provozovatelé těžebních zařízení na těžbu Bitcoinu, Etherea a dalších kryptoměn podle zákonodárců porušují zákon o ochraně ovzduší a zákon o čisté vodě.

„Těžba kryptoměn otravuje naše komunity,“ uvádí se v dopise. “Rychle se rozvíjející kryptoměnový průmysl musí nést odpovědnost, aby bylo zajištěno, že bude fungovat udržitelným a spravedlivým způsobem, aby chránil komunity.”

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

13 zákonodárců požaduje, aby EPA prošetřila možné porušení enviromentálních zákonů ze strany těžařů a aby řešila jakékoli škody, „které tato stávající zařízení PoW způsobují komunitám, mimo jiné včetně zajištění odpovědné likvidace elektronického odpadu a snížení hluku.”

Soudce Nejvyššího soudu státu New York nedávno zamítl petici požadující zastavení provozu těžařské firmy Greenidge Generation s tím, že organizace nedokázaly prokázat, že by obyvatelé utrpěli „environmentální újmu“ při expanzi společnosti.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *