Kryptotrh je nudný? Akcie Netflixu za den spadly o 35 %

netflix, video, film, horor

Bitcoin právě nyní zdaleka není tím nejvolatilnějším, na co jako investor na finančních trzích narazíte. Netflix právě odepsal přes třetinu ze své ceny za jediný den.

Něco si přej, padá Netflix

Filmy, seriály i hrdinové “stříbrného plátna” se ve 21. století pomalu a jistě přesouvají z obrazovek televizních stanic na internet. Jednou z prvních a zároveň největší streamovací platformou je Netflix. Investoři tak od něj očekávají, že poroste do nových výšin, protože televize je minulost a nakupování předplatného budoucnost zábavy s ovladačem v ruce.

Netflix vykázal o dvě stě tisíc předplatitelů méně než na konci loňského roku. Naposledy přitom platforma vykázala pokles platících zákazníků před více než desetiletím. Akcionáři na to reagovali brutálním výprodejem. Za jediný den Netflix spadl o 122 dolarů na nynějších 226 USD.

Pokud se vám zdálo poslední dobou podnebí kryptotrhů příliš poklidné a nebo rovnou nudné, můžete najít více akce na akciovém trhu, kde se také občas dějí stranger věci. Netflix od začátku roku odepsal více než 60 procent, což by i na poměry kryptotrhů byl již poměrně brutální výprodej.

Za propadem může částečně stát i predikce společnosti do příštích měsíců. Zástupci Netflixu již přiznali akcionářům, že očekávají, že ztratí další dva miliony uživatelů

Advertisement
ve druhém letošním kvartálu. Akcionáři reagovali jak se dalo čekat. Společnosti klesá také zisk, a to navzdory tomu, že v Severní Americe nedávno zdražila předplatné.

Tak co myslíte, bude z Netflixu “Nokia” streamovacích platforem, nebo je nyní ideální šance levně nastoupit do seriálu, který ještě nenatočil svou poslední sérii? Bude pád pokračovat? A které další akcie budou Netflix následovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.