Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin Lightning roste; Rusko reguluje kryptoměny; FBI a severokorejští hackeři: Zprávy týdne

Zprávy týdne dnes mimořádně vychází v úterý, protože včera byly Velikonoce. Snad jste si je užili. Bitcoin od minulého týdne lehce oslabil, a to z 41 133 USD na současných 40 699 dolarů. Dominance BTC klesla o půl procenta a hlavní kryptoměna tak aktuálně zaujímá 41% podíl na kryptomarketu. V TOP10 kryptoměnách se nejlépe dařilo XRP s růstem o 8,63 % za posledních 7 dní.

Přijetí Bitcoin LN roste

Společnost Arcane Research uvádí, že za poslední rok prudce stoupl přístup uživatelů k síti Bitcoin Lightning Network (LN). Podle zprávy týmu Arcane Research má nyní LN rekordních 80 milionů uživatelů kryptoměn.

Společnost uvádí, že došlo k nárůstu, který činí neuvěřitelných 79 900 %.

„Odhadujeme, že loni v létě mělo celosvětově přístup k platbám Lightningem něco přes 100 000 uživatelů. V březnu 2022 odhadujeme, že více než 80 milionů lidí mělo přístup k platbám Lightningem v nainstalované aplikaci. Většina těchto uživatelů pochází z několika vybraných aplikací integrujících platby Lightingem, ale výrazně vzrostl také počet uživatelů již existujících aplikací.”

Rostoucí popularita bleskové platební sítě na Bitcoinu vedla ke zdvojnásobení počtu plateb za poslední rok. Hodnota každé transakce v dolarech pak podle společnosti vzrostla dokonce 4krát.

Podle týmu z Arcane Research usnadnění „bezproblémové a nízkonákladové konverze mezi fiat měnami a Bitcoinem“

ze strany poskytovatelů infrastruktury Lightning Network vytvoří „vynikající platební kanál, aniž by lidé věděli nebo se starali o to, že používají Bitcoin na Lightning networku.”

Rusko reguluje kryptoměny

Ruské ministerstvo financí v pátek předložilo finalizovaný návrh zákona O digitální měně. Nově navrhovaná regulace potenciálně přinese řadu změn. Země by nově měla získat komplexní kryptoregulační rámec.

Zákon řeší řadu témat, včetně vydávání a oběhu kryptoměn a těžby. Zavádí také přísné požadavky na certifikaci, identifikaci a účetnictví pro subjekty, které v Rusku provozují podnikatelské aktivity v oblasti digitálních aktiv.

Další částí jsou kryptoplatby. Kryptoměny by měly být přijímány jako „platební prostředek, který není měnovou jednotkou Ruské federace”. Krypto by se tak mohlo stát legálně schválenou paralelní “měnou”.

Vstřícné kryptoregulace již dříve (v březnu) přijala také Ukrajina, kde od 24. února probíhá ruská invaze.

TIP: Bezpečnostní pravidla

FBI a severokorejští hackeři

Agentura pro kybernetickou bezpečnost CISA a FBI vydaly 18. dubna varování před kybernetickými hrozbami sponzorovanými Severní Koreou.

Účelem varování je návrh bezpečnostních kroků, které by měly kryptoburzy a další společnosti v kryptoprůmyslu přijmout.

Skupiny patřící mezi Lazarus, jako je APT38, BlueNoroff a Stardust Chollima, ale i další používají spearphishing a malware ke krádeži kryptoměn. CISA uvádí:

„Tito aktéři budou pravděpodobně i nadále využívat zranitelnosti firem zabývajících se kryptoměnami, herních společností a burz k vytváření a praní finančních prostředků na podporu severokorejského režimu.”

Nejen kryptoburzy, ale i běžní uživatelé mohou být cílem hackerů. Americké úřady připomínají bezpečnostní pravidla, jako je použití vícefaktorové autentizace na soukromých účtech a vzdělávání zaměstnanců i uživatelů o běžných hrozbách, jako je sociální inženýrství, phishing a podobně.

Vzdělávání a informovanost o existující hrozbě je jednou z nejlepších strategií, dodávají.

Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *