Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sankce EU na ruské kryptoinvestory; Recese přichází; Bitcoinem zaplatíte v McDonald’s a Walmartu

Jako každé pondělí, i dnes vám přinášíme pravidelné Zprávy týdne na hodlerském webu. Bitcoin od minulého dílu výrazně oslabil o bezmála 5 tisíc dolarů a kryptotrhy se tak po oživení z konce minulého měsíce opět propadají. O 8 desetin procenta vzrostla dominance BTC, a to na současný 41,5% podíl na kryptomarketu. Zatímco Bitcoin klesl o 10,7 % na 41 133 USD, čtyři kryptoměny v TOP10 – SOL, ADA, LUNA a AVAX – spadly o více než 20 procent.

Sankce EU na ruské kryptoinvestory

V reakci na pokračující válku na Ukrajině Evropská unie (EU) zacílila na ruské kryptoobchodníky s novými omezeními. Sankce uvalené na Rusko EU rozšířila na kryptopeněženky.

V Úředním věstníku EU se uvádí:

„Věnovali jsme velkou pozornost vyhýbání se sankcím… Jakákoli společnost, země, jednotlivec, který pomůže Rusku vyhnout se našim sankcím, bude podléhat našim zákonům a ponese odpovědnost, včetně kryptoměnových společností.

Dodnes jsme neviděli, že by se Rusko dokázalo smysluplným způsobem vyhnout našim sankcím, ale víme, že se o to pokouší a víme, že se pokusí použít všechny možné prostředky, jak kryptoměny, tak i fiktivní společnosti, a také jakékoli jiné prostředky, které mohou najít.

EU firmám zakazuje poskytovat služby kryptopeněženky ruským státním příslušníkům nebo subjektům usazeným v Rusku, pokud obsah peněženky přesáhne 10 000 EUR nebo přibližně 10 876 USD. Regulace by v krajním případě mohla mít namísto Ruska dopad na kryptoprůmysl v EU.

Recese přichází, říká Bank of America

Michael Hartnett, hlavní investiční stratég Bank of America (BoA), varoval, že by mohlo dojít k recesnímu šoku ve Spojených státech.

Zatímco se Federální rezervní systém (FED) snaží ochladit čtyřicetiletou inflaci, jeho protiinflační kroky zároveň působí proti ekonomické expanzi.

„Inflační šok se zhoršuje, úrokový šok právě začíná, recesní šok přichází,” uvedl Hartnett.

Hartnett dodal, že v jeho scénáři by hotovost, volatilita, komodity a kryptoměny mohly překonat dluhopisy a akcie.

Během Covid krachu na trzích BTC padal také. Hlavní komoditní stratég agentury Bloomberg Mike McGlone však říká, že jeho ztráty v roce 2020 byly méně než poloviční oproti ztrátám Nasdaq 100.

TIP: Na konferenci Bitcoin do firem v Praze vystoupí Kicom, Kovanda či Tětek

Bitcoinem zaplatíte v McDonald’s a Walmartu

Jack Mallers na konferenci Bitcoin 2022 v Miami, která proběhla mezi 6. až 9. dubnem, oznámil, že jeho peněženka podporující Lightning Network – Strike – se spojila s Shopify, NCR a Blackhawk Network.

V praxi to mj. znamená, že nyní každá webová stránka, která používá pro online transakce kartu Shopify, může přijímat platby pomocí bitcoinové platební sítě Lightning Network.

„Každý online obchodník, který používá službu Shopify, může přijímat platby v BTC a dostávat je okamžitě. Bez zprostředkovatele. Bez 3 % poplatku,“ uvedl.

Bitcoinem tak zaplatíte v řadě největších prodejců v Americe včetně McDonald’s, Walmart, Home Depot a Best Buy. Blackhawk a NCR obsluhují také Starbucks, Chipotle, El Corte Ingles, Lowe’s, Staples, Woolworths a tisíce dalších světových prodejců.

Lightning Network umožňuje Bitcoinu zpracování okamžitých plateb s téměř nulovými poplatky.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *