Zakladatel Etherea v tichosti daroval ETH za 5 mil. USD na pomoc Ukrajině

Vitalik, Buterin

Ačkoli nebylo učiněno žádné oficiální veřejné oznámení, Vitalik Buterin pomáhá Ukrajině.

Kryptokomunita nadále pomáhá Ukrajině

Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin daroval Ukrajině začátkem dubna ETH v hodnotě 5 milionů dolarů. 

Jak uvádí Cointelegraph, celkem již bylo na pomoc Ukrajině darováno 133 milionů dolarů v kryptoměnách. Tyto dary směřovaly k ukrajinské vládě, armádě a charitativním organizacím.

Buterin, navzdory vysoké darované sumě, neučinil jakékoli oznámení týkající se transakce. Nakonec s ním byl dar spojen prostřednictvím názvu domény Ethereum Name Service „vitalik.eth,“ ze které pocházely prostředky převodu.

Polovina z daru v hodnotě 5 milionů dolarů šla na účet Aid for Ukraine, zatímco druhá polovina šla do Unchain Fund, charitativní kryptoměnové iniciativy vytvořené aktivisty z blockchainové komunity s cílem poskytnout Ukrajincům humanitární pomoc.

Advertisement

Alex Bornyakov, náměstek ministra pro digitální transformaci Ukrajiny, veřejně poděkoval zakladateli Etherea v příspěvku na Twitteru.

Napsal:

„Nemohu být vděčnější za každý krypto dar naší iniciativě na záchranu životů, Aid for Ukraine. Opravdu to pomáhá posilovat naši zemi a chránit její demokratické hodnoty. Zvláštní poděkování patří Vitaliku Buterinovi za to, že stojí za Ukrajinou.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.