Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

„Myslel jsem, že jste maximalisté..” Dav na Bitcoin 2022 chytal padající stodolarovky

Druhý den konference Bitcoinu 2022 v Miami byl tak pestrý, jak jsme očekávali.

Bitcoinová “slavnost” pokračuje

Bitcoinový býk, který byl odpůrci kryptoměn označen za zločin proti Bohu, přivítal desítky tisíc návštěvníků letošní konference v Miami.

Jedním z hlavních řečníků, kteří na Bitcoin 2022 vystoupili, byl spoluzakladatel společnosti PayPal a investor rizikového kapitálu Peter Thiel. Svůj projev zahájil tím, že do davu hodil svazek 100dolarových bankovek.

Když se dav začal natahovat a lapat po penězích, Thiel žertoval:

„Myslel jsem, že jste měli být maximalisté Bitcoinu.“

TIP: Na konferenci Bitcoin do firem v Praze vystoupí Kicom, Kovanda či Tětek

Následoval projev, kde zaznělo, že Bitcoin stonásobně vzroste oproti dnešní ceně. „Centrální banky krachují. Jsme na konci režimu nekrytých peněz,“ pokračoval s tím, že tradiční finanční trhy se nakonec zhroutí.

Spoluzakladatel PayPalu pokračoval seznamem nepřátel kryptoměny. Zahrnoval osoby, jako je CEO JPMorgan Chase Jamie Dimon a CEO Blackrock Larry Fink.

První místo seznamu pak patřilo legendárnímu investorovi z Berkshire Hathaway Warrenu Buffettovi, který je známý svými opakovanými ostrými verbálními útoky na Bitcoin i kryptosvět. Thiel nazval Buffetta „sociopatický děda.“

Dalším zajímavým řečníkem byl mexický miliardář Ricardo Salinas. Svých 15 minut slávy na hlavní scéně využil i k tomu, aby oznámil, že drží 60 % investičního portfolia v Bitcoinu.

Bitcoin zákonem

Na minulém ročníku konference vystoupil prezident Salvadoru, který zde oznámil přijetí BTC jako zákonného platidla. Nayib Bukele měl ve čtvrtek promluvit předposlední. Nicméně bitcoinová konference oficiálně na poslední chvíli oznámila, že se omluvil. Na Twitteru a citovala „nepředvídané okolnosti.“ V zemi momentálně platí výjimečný stav kvůli násilí gangů.

Tentokrát jsme se alespoň zatím podobného ohlášení ze strany představitelů nějaké další země nedočkali. Částečně to napravil Samson Mow, bývalý hlavní strategický ředitel Blockstream. Mow oznámil, že dvě nové jurisdikce přejdou k přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla.

Konkrétně by to měl být karibský ostrov Roatán a Madeira, autonomní oblast Portugalska, které údajně již potvrdily, že přijmou BTC jako zákonné platidlo. O tomto kroku pak navíc údajně uvažuje i Mexiko. 

Závěr

Událost Bitcoin 2022 bude pokračovat do 9. dubna. Mezi další řečníky, kteří již vystoupili, nebo se k tomu chystají, patří staré známé tváře, jako je Pompliano, Novogratz či Nick Szabo, ale i hvězda NFL Odell Beckham Jr. či CEO MicroStrategy Michael Saylor.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *