Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC: Kryptoburzy musí s uživatelskými prostředky zacházet jako se svými vlastními závazky

Zaměstnanci americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se nechali slyšet o tom, co se má změnit na kryptotrhu. Do hledáčku se dostaly kryptoburzy.

SEC tlačí na kryptoburzy

Agentura říká, že v budoucnu musí kryptoměnové platformy zacházet s digitálními aktivy svých uživatelů jako se svými vlastními závazky. V novém věstníku pracovníci SEC uvádí, že vidí rizika na kryptotrzích pro uživatele kryptoburz, která jsou pro tyto trhy jedinečné a v tradičních trzích se nevyskytují.

„V souvislosti s těmito službami mohou tyto subjekty a/nebo jejich zástupci chránit kryptoaktivum uživatele platformy a také uchovávat informace o kryptografickém klíči nezbytné pro přístup k kryptoměnovým aktivům.

Povinnosti spojené s těmito ujednáními zahrnují jedinečná rizika a nejistoty, které se nevyskytují v ujednáních na ochranu aktiv, která nejsou kryptografickými aktivy, včetně technologických, právních a regulačních rizik a nejistot,” říká regulátor.

Kryptoburzy musí vykazovat kryptoměny uživatelů na své platformě jako svůj závazek. Komise očekává, že do poloviny června začnou tyto společnosti odhalovat povahu a množství krypto aktiv držených jejich uživateli.

„Schopnost uživatelů platformy Entity A [kryptoburzy] získat budoucí výhody z kryptoaktiv v digitálních peněženkách, kde Entita A drží informace o kryptografickém klíči, závisí na akcích Entity A k ochraně aktiv. Tyto akce zahrnují zabezpečení kryptografických aktiv a souvisejících informací o kryptografických klíčích a jejich ochranu před ztrátou, krádeží nebo jiným zneužitím.

Technologické mechanismy podporující to, jak jsou kryptoaktiva vydávána, držena nebo převáděna, stejně jako právní nejistota týkající se držení kryptoaktiv pro ostatní, vytvářejí pro Entitu A významně zvýšená rizika, včetně zvýšeného rizika finanční ztráty.

V souladu s tím, pokud je Entita A odpovědná za ochranu kryptoměnových aktiv držených pro uživatele své platformy, včetně udržování informací o kryptografických klíčích nezbytných pro přístup ke krptoměnovým aktivům, zaměstnanci [SEC] se domnívají, že Entita A by měla ve své rozvaze vykazovat závazek, který odráží její povinnost chránit kryptoaktiva držená pro uživatele její platformy.“

Závěr

Zaměstnanci SEC ve věstníku uvedli, že kryptoburzy mají začít uvádět aktiva svých zákazníků na své platformě jako své závazky vůči uživatelům. Předseda SEC Gensler navíc nedávno uvedl, že kryptoměnové burzy mají být regulovány stejně jako jejich tradiční protějšky.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *