Buterin se obává, aby peníze nezkazily Ethereum. Vadí mu zaměření investorů čistě na zisk

peníze, stablecoiny, stát, bankovní, vlády, tvorba peněz, banka, banky, bankovka, státní, kdo vytváří peníze

Hlavní tvář stojící za kryptoměnou Ethereum Vitalik Buterin vyjádřil své obavy o budoucnost blockchainu.

Vitalik Buterin sdílel obavy o Ethereum

Genialita kryptoměny je do značné míry v tom, že všechny strany jsou finančně motivovány k tomu, aby pomáhaly udržet síť v bezvadném chodu. Přesto jsou peníze trnem v oku mnoha blockchainových OG.

Vitalik Buterin sdílí pohled některých tradičních členů kryptokomunity, kterým se nelíbí, že peníze obecně překonávají zájem o technologii.

V rozhovoru pro časopis Time Buterin vyjádřil své obavy týkající se sítě, včetně toho, že je osazena hráči, kterým jde pouze o zisk a odchylují se od původní vize rovnostářské platformy.

„Pokud neuplatníme svůj hlas, jediné, co se vytvoří, jsou věci, které jsou okamžitě ziskové,“ řekl.

Reakce jsou oboustranné

Podle očekávání výrok vzbudil pozornost kryptosvěta. Na toto téma mnozí vyjádřili souhlasný či odmítavý názor.

Sergej Kunz, spoluzakladatel 1inch Network, komentoval Buterinovo trápení. Se spoluzakladatelem Etherea velmi nesouhlasí. Uvedl, že existují jak podvodné projekty, tak i dobré projekty, které skutečně potřebují financování a mohou je získat od investorů, kteří se snaží vydělat peníze.

„Potřebujeme více motivace pro lidi, kteří zkoumají, a oni zkoumají investováním,” uvedl Aleksei Pupyshev, vývojář ze společnosti GTON Capital. 

Advertisement

Siva S, technologický ředitel společnosti Ozone, cítí, že problém souvisí s růstem platformy. S růstem ekosystému přicházejí hráči, kteří jsou zaměřeni na zisk. Dokud základní koncepty, jako je konsensus, zůstanou relevantní, vývojáři budou stále rádi stavět na Ethereu, uvedl.

Raullen Chai, spoluzakladatel IoTeX, s Buterinem souhlasil. Uvedl:

„Mám tady stejné starosti. Nejsem si jistý, jestli se lidé z krypto OG mohou držet své vize. Doufám, že mohou, a bohužel nevidím řešení tohoto problému.“

Charles Hoskinson, který je mimo jiné spoluzakladatelem Etherea, uzavírá:

„Pokud jste tu jen proto, abyste vydělali peníze, ztratíte všechny věci, které dělají tuto technologii speciální.”

TIP: Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Mohl by být problém, pokud by kryptoměny ovládli lidé, které na tomto světě nových technologií a možností nezajímá nic než zisk. Jde o komplexní téma, na které se názory komunity rozchází.

Můj názor je, že dokud sebeupřímnější zájem o technologie nezaplatí zálohy za energii a nezaplatí účet v obchodě, tak budou podobné výčitky blockchainových OG působit poněkud dětinsky, byť sdílím jejich nadšení pro tuto úžasnou technologii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.