Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC chce kryptoburzy pod svá křídla: Retailoví krypto investoři by měli být chráněni

„Není důvod zacházet s kryptotrhem jinak jen proto, že se používá jiná technologie,” řekl Gary Gensler.

SEC má regulovat kryptoburzy stejně jako burzy

Gary Gensler, předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států amerických, uvedl, že ochrana agentury, která se vztahuje na investory tradičních aktiv, by se měla rozšířit i na investory na kryptotrhu.

V pondělí na výroční konferenci Penn Law Capital Markets Association Gensler prozradil, že zaměstnanci SEC již prověřují možnost registrací kryptoburz po boku běžných (akciových) burz. Měly by podle něj podléhat stejnému regulačnímu rámci.

„Kryptomety mohou nabídnout nové způsoby pro podnikatele, jak získat kapitál a pro investory obchodovat, ale stále potřebujeme ochranu investorů a trhu,

“ řekl Gensler. „Už máme robustní způsoby, jak chránit investory obchodující na platformách. A máme robustní způsoby, jak chránit investory, když chtějí podnikatelé získat peníze od veřejnosti. Měli bychom uplatňovat stejnou ochranu na kryptotrzích.”

Gensler je známý tím, že opakovaně naléhal na krypto projekty, aby se přihlásily, pokud nabízejí investorům a hodlerům cenné papíry. SEC však nikdy neposkytla jasný klíč, podle kterého to má být posouzeno, což bylo opakovaně terčem kritiky.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *