Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Británie chce být centrem kryptoměn! Uzákonní stabelcoiny pro platby a vydá NFT

Vláda Spojeného království zveřejňuje záměr budoucnosti, kde je UK v podpalubí kryptotechnologie. Vláda plánuje dosažení ambiciozních cílů a začne s regulačním rámcem pro stablecoiny.

Spojené království překvapuje kryptosvět

Po bojích s kryptoměnovými reklamami a všemožných varováních investorů před riziky kryptoměn přichází obrat. Británie postupuje vpřed s regulačním rámcem pro stablecoiny pro platby a oznámuje plány stát se „globálním centrem technologií kryptoaktiv.“

TIP: Britské úřady zakazují provoz krypto bankomatů v zemi

Stablecoiny jsou „začleněny do regulace,“ aby byly používány „ve Spojeném království jako uznávaný způsob platby.“

To je velká věc a velký obrat, který vláda korunovala pověřením Královské mincovny, aby vydala NFT. Token bude fungovat jako emblém výhledového přístupu, který vláda hodlá přijmout.

„Pokud budou kryptotechnologie velkou součástí budoucnosti, pak my, Spojené království, chceme být in – a v přízemí,“ řekl ekonomický tajemník ministerstva financí John Glen.

„..Je mojí ambicí udělat ze Spojeného království globální centrum pro technologii kryptoaktiv a opatření, která jsme dnes nastínili, pomohou zajistit, aby firmy mohly v této zemi investovat, inovovat a rozšiřovat se,“ doplnil britský kancléř státní pokladny Rishi Sunak.

„Chceme vidět podniky zítřka – a pracovní místa, která vytvářejí – zde ve Spojeném království, a účinnou regulací jim můžeme dát důvěru, kterou potřebují k dlouhodobému plánování a investování,“ řekl.

„Uznáním potenciálu této technologie a její regulací nyní vláda může zajistit finanční stabilitu a vysoké regulační standardy, aby tyto nové technologie mohly být nakonec používány spolehlivě a bezpečně,“

uvádí se v tiskové zprávě vlády.

John Glen, ekonomický sekretář ministerstva financí, uvedl, že vláda přezkoumá, jak by bylo možné zacházet s kryptopůjčkami v daňovém systému země. Navíc bude konzultovat, zda by zahraniční investoři mohli být osvobozeni od britských daní za kryptotransakce prováděné jejich jménem v rámci výjimky investičního manažera.

TIP: Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Velká Británie náhle oznámila, že se stane centrem kryptoměnové budoucnosti. Začne přijetím stablecoinů k platbám a postupně prozkoumá další možnosti a potenciální kryptoregulace v království.

Kromě toho finanční dohlížecí orgán země FCA, uvedl, že v květnu uspořádá akci CryptoSprint, jejímž cílem je vyslechnout si od účastníků průmyslu, jak by se mohl dále rozvíjet regulační rámec pro kryptoměny ve Spojeném království.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *