Britské úřady zakazují provoz krypto bankomatů v zemi

atm, btcmat, kryptomat, krypto bankomat

Bitcoin ATM v Kyjevě - Ukrajina (zdroj: coinatmradar.com)

Britský úřad pro finanční chování (FCA) nařídil všem provozovatelům kryptoměnových bankomatů v zemi, aby vypnuli své stroje.

Pokud provozovatelé neodstaví své BTC a krypto ATM automaty na nákup a prodej kryptoměn, čeká je právní postih. V UK tak kryptobankomaty stojí pod pomyslnou palbou. Fungujících bankomatů na kryptoměny v zemi bylo v době před 3 dny 81, většinou umístěných v supermarketech a večerkách, nyní jich zůstává 34 a postupně mizí i ty zbývající.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Zákaz se týká všech bitcoinových a kryptoměnových cashpointů v Británii, protože byly prohlášeny za nezákonné podle britských nařízení o praní špinavých peněz (MLR) a nedostatku oficiálního schválení FCA. Úřady v oznámení z pátku 11. března uvedly, že:

„Kryptomaty nabízející služby výměny kryptoaktiv ve Spojeném království musí být u nás registrovány a musí splňovat britské předpisy o praní špinavých peněz (MLR). Žádná z u nás registrovaných kryptoměnových firem nebyla schválena k nabízení kryptobankomatových služeb, což znamená, že kterákoli z nich působících ve Spojeném království tak činí nelegálně a spotřebitelé by je neměli používat.“

Kryptomaty jsou fyzické stroje podobné bankomatům, které umožňují uživatelům vkládat hotovost výměnou za požadovanou kryptoměnu

Advertisement
a tu lze dále převádět do jiných kryptopeněženek. V ČR je aktuálně 72 kryptoměnových “bankomatů” a na Slovensku 54.

 

EU hlasuje o zákazu Bitcoinu; 2 roky po COVID krachu; „Task Force:” Zprávy týdne

Kraken rozdává 1 000 USD v BTC Ukrajincům! Část prostředků jde z obchodování v Rusku

Krypto je jedním ze způsobů, jak se bráníme, říká ukrajinský politik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.