Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

EU hlasuje o zákazu Bitcoinu; 2 roky po COVID krachu; „Task Force:” Zprávy týdne

Vítejte na českém hodlerském webu, i dnes jsou zde pravidelné pondělní Zprávy týdne. Bitcoin mění majitele za 38 950 dolarů za minci a jeho celkový podíl na kryptomarketu dosahuje 42,6 %, což je nárůst dominance BTC o 0,6 % od minulého týdne. Svou sezónu pak v rámci top10 kryptoměn aktuálně zažívá Terra (LUNA) s bezmála 14% růstem za 7 dní.

Parlament EU hlasuje o zákazu Bitcoinu

V pondělí poslanci Evropské unie (EU) na Hospodářském a měnovém výboru evropského parlamentu hlasují o návrhu, který by mohl znamenat plošný zákaz Bitcoinu v EU. Do navrhovaného rámce Markets in Crypto Assets (MiCA), rozsáhlého legislativního balíčku EU pro řízení digitálních aktiv, bylo na poslední chvíli vloženo omezení všech proof-of-work kryptoměn.

Zákaz kryptoměn, které se těží pomocí výpočetního výkonu, byl přitom z legislativy již jednou vyňat, jak KryptoHodler informoval začátekm měsíce. Europoslanec Stefan Berger tehdy uvedl, že by šlo o „rozsudek smrti pro Bitcoin v Evropské unii.“

Předmětné ustanovení vyžaduje, aby všechna kryptoaktiva podléhala „minimálním standardům udržitelnosti životního prostředí EU s ohledem na jejich konsensuální mechanismus používaný pro ověřování transakcí, než budou vydána, nabízena nebo přijata k obchodování v Unii.“

Pro kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum je v návrhu doporučeno, aby se jejich mechanismus konsensu posunul z proof-of-work na jiné metody, které využívají méně energie, jako je proof-of-stake. Navrhovaný zákaz kryptoměn využívajících těžbu se v kryptokomunitě pochopitelně setkal s vlnou kritiky.

2leté výročí COVID pádu

V sobotu 12. 3. si svět připomenul 2leté výročí koronavirové paniky a krachu na trzích. Jsou tomu dva roky, co Bitcoin spadl na cca 3 600 USD. Dnes se obchoduje za více než desetinásobek této hodnoty.

Jak ukazuje COVID krach i válka na Ukrajině, nepředvídatelné události hrozí vždy a nikdy nevíte, kdy se trhy krátkodobě zhroutí. Tyto tzv. “černé labutě” mohou mít dalekosáhlé následky, které překračují dopady ve formě strmých propadů cen na finančních trzích.

Někteří investoři si mohou klást otázku, zda má vůbec smysl za těchto podmínek investovat, zejména když ve východní Evropě vypukla válka, která by se teoreticky mohla rozšířit na celý svět. Trefně na tyto a další podobné otázky reaguje ve svém tweetu @moneyacademyKE

, který napsal:

„Pokud akcie klesnou pouze kvůli hrozbě jaderné války, kupte si dip;

1. Pokud nedojde k jaderné válce, budete mít nějaké zisky.

2. Pokud dojde k jaderné válce, nebudete potřebovat peníze.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Nové „Crypto Task Force”

USA vytvořily novou pracovní skupinu „Crypto Task Force,” která se bude zabývat kryptoburzami. Za úkol má udusit tok peněz ruských miliardářů. Podle čtvrtečního prohlášení ministerstva spravedlnosti bude skupina „Kleptocapture“ složena z odborníků na vymáhání kontroly vývozu, boj proti praní špinavých peněz, zabavování majetku, vymáhání daní a shromažďování důkazů v zámoří.

Srupňuje se tak mimo jiné tlak na kryptoburzy, které mají zamezit obchodování všech občanů Ruska na svých platformách. Americká kryptoburza Coinbase již například oznámila, že zablokovala 25 000 účtů spojených s ruskými uživateli. Přesto se i podle webu Bitcoinist od začátku útoku na Ukrajinu obchod mezi ruským rublem a kryptoměnami více než zčtyřnásobil.

Zatímco mnoho politků hlasitě varuje před údajným obcházením sankcí proti Rusku pomocí kryptoměn, státy EU nadále nakupují ruskou ropu a plyn a v podstatě tak jednají pokrytecky. Jak uvedly Seznam zprávy, největším dovozcem ruského plynu v EU je Německo, které dosud v rámci více než poloviny své roční spotřeby spoléhalo na dovoz zemního plynu právě z Ruska.

„V současné době neexistuje žádný jiný způsob [kromě Ruska] jak Evropě zajistit zásobování energiemi pro vytápění, mobilitu, zajištění elektřiny a průmysl,“ uvedl před týdnem kancléř Olaf Scholz.

 

NFT hype opadl a ethereové transakční poplatky klesly na 6měsíční low

Kraken rozdává 1 000 USD v BTC Ukrajincům! Část prostředků jde z obchodování v Rusku

Biden inicioval kryptoregulace. Co bude znamenat historický výkonný příkaz pro krypto?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *