Zákaz Bitcoinu v Evropské unii byl odvrácen!

Bitcoin, robot, btc, scifi, sci-fi, bot, futuristický, vesmír, pantera, robo

Bitcoin byl ušetřen společně s dalšími proof-of-work kryptoměnami, tedy těmi, které využívají tzv. těžbu. V Evropské unii jim hrozil zákaz.

Příběh pokračuje: EU hlasuje o zákazu Bitcoinu; 2 roky po COVID krachu; „Task Force:” Zprávy týdne

Bitcoin v EU zůstane

Legislativa předložená v Evropské unii, která plánovala plošný zákaz proof-of-work coinů, by znamenala katastrofu pro přijetí Bitcoinu v EU. Evropský poslanec Stefan Berger v úterý potvrdil, že byla zrušena.

„Odstavec již není v textu,” uvedl Berger s tím, že taková legislativa by byla „rozsudkem smrti pro Bitcoin v Evropské unii.“

Legislativa původně hrozila velmi dramatickým zásahem pro BTC. V případě, že by nedošlo k odvrácení, zakázalo by se poskytovatelům krypto-služeb“ umožňovat „nákup nebo obchodování s takovými kryptoaktivami“ a dále také služby úschovy „takových kryptoaktiv.“

O zrušené ustanovení původně usilovaly frakce levice, zelených a sociálních demokratů. Mělo být rozhodnuto v pondělí, ale zmíněný poslanec Stefan Berger hlasování přerušil s prohlášením: „Potvrdilo se, že většina byla pro odložení hlasování o MiCA. Důvodem byla otázka proof-of-work.“

Text původně zahrnoval mj. větu, že kryptoaktiva vydaná, nabízená nebo přijatá k obchodování v Unii nesmějí být založena ani se spoléhat na ekologicky neudržitelné mechanismy konsenzu.

Tlak na kryptoregulace pokračuje

Kryptoweb BTC-ECHO, který o prozatimním odvrácení zákazu Bitcoinu v EU informoval, dále zmiňuje snahy o urychlení kryptoregulací. Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagarde je podle něj aktérkou, která k tomuto urychlení vyzvala.

Na tiskové konferenci Lagarde zmínila obavy z možného obcházení sankcí ze strany Ruska pomocí Bitcoinu a spol. Zatím jde o nepotvrzené spekulace. Kryptokomunita, kterou by případná restrikce postihla, mezitím darovala již několik desítek milionů dolarů v Bitcoinu a dalších kryptoměnách přímo do válkou

Advertisement
zasažené Ukrajiny.

Jak Kryptohodler informoval v pondělí, prvních 10 mil. USD v kryptu uživatelé kryptoměn zvládli darovat Ukrajině za pouhých 24 hodin.

Není jasné, do jaké míry Bitcoin mohl pomoct Putinovi obejít sankce, ale víme poměrně přesně, že pomáhal v místě, kam dopadají ruské bomby. Tyto okolnosti společně s ohlášeným zrušením zákazu proof-of-work kryptoměn přispívají k menší pravděpodobnosti budoucích dramatických restrikcí namířených na kryptoměny.

 

Ukrajina dostala dary v kryptoměnách v hodnotě přes 17 mil. dolarů

Podle této studie emise těžařů Bitcoinu po zákazu v Číně vyskočily o 17 %

Nastal čas, kdy opět potřebujeme českého Švejka! [Komentář]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.