Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kraken rozdává 1 000 USD v BTC Ukrajincům! Část prostředků jde z obchodování v Rusku

Americká kryptoměnová burza a banka Kraken vyčlenila více než 10 milionů dolarů, které rozdá Ukrajincům.

Kraken rozdává BTC Ukrajincům

Ve svém středečním oznámení na Twitteru Kraken sdělil, že rozdá finanční dary všem dosavadním obchodním účtům patřícím Ukrajincům. Kryptoburza za účelem pomoci rozdělí přes 10 milionů dolarů klientům, kteří si před 9. březnem vytvořili účet na Ukrajině.

Bez ohledu na zůstatek na svém účtu obdrží ukrajinští klienti Krakenu 1 000 USD v BTC. Tyto prostředky mohou okamžitě vybrat. Burza také upustila od směnárenských poplatků za výběry až do výše 1 000 USD. Jesse Powell, generální ředitel společnosti Kraken, k tomu uvedl:

„Kryptoměna zůstává důležitým humanitárním nástrojem, zvláště v době, kdy se mnozí po celém světě již nemohou spoléhat na tradiční banky a správce.”

Aby zákazníci mohli prostředky získat, musí projít procesem ověření totožnosti (KYC). To pravděpodobně platí zejména proto, aby se zajistilo, že pomoc půjde skutečně Ukrajincům. Jak kryptoburza informovala na Twitteru, charitativní balíček bude částečně financován z obchodních poplatků zaplacených ruskými účty:

„Kraken rozdělí více než 10 milionů dolarů na pomoc klientům na Ukrajině. Příjemcům tranše 1 bude připsáno 1000 $ v BTC, s možností výběru zítra. Balíček je financován z historických výnosů z Ukrajiny a výnosů za první pololetí roku 2022 z obchodování v Rusku.”

TIP: Zákaz Bitcoinu v Evropské unii byl odvrácen!

Kryptodary přesáhly 100 milionů dolarů

Jak informoval Cointelegraph, jen do středy přesáhly dary směřující k Ukrajincům v kryptoměnách 108 milionů dolarů. Prvními třemi příjemci těchto prostředků byly oficiální bitcoinové a ethereové peněženky ukrajinské vlády a adresa pro dary BTC pro Come Back Alive.

Postupně se však přidávají další cesty, mimo jiné stablecoiny USDT, USDC či DAI a množství altcoinů.

Za účelem pomoci vzniklo několik krypto fondů. Patří k nim mimo jiné Ukraine Emergengy Relief Fund burzy Binance. Ta již dříve oznámila kryptodar v hodnotě 2,5 mil. USD na podporu pomoci ukrajinským dětem.

CZ, zakladatel a generální ředitel Binance, uvedl:

„Rychlost, jakou tento konflikt eskaluje, šokovala svět. Při pomyšlení, že před více než týdnem se ukrajinské děti smály, hrály si, chodily do školy; a teď slyšíme o dětských obětech, tisících nucených uprchnout nebo se ukrýt, je to srdcervoucí. Jsme vděční za naši pokračující spolupráci s UNICEF, která s podporou komunity Binance poskytuje nouzovou pomoc, která pomáhá zmírnit některé z utrpení, kterému tyto děti a jejich rodiny čelí.“

 

Biden inicioval kryptoregulace. Co bude znamenat historický výkonný příkaz pro krypto?

Krypto je jedním ze způsobů, jak se bráníme, říká ukrajinský politik

Lidé v Dubaji se nyní musí před vstupem do krypta “dovolit” na úřadě

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *