Lidé v Dubaji se nyní musí před vstupem do krypta “dovolit” na úřadě

Velbloud, Dubaj

Šejk Muhammad bin Rashid Al Maktoum schválil zákon o digitálních aktivech, kterým reguluje krypto v emirátu Dubaj.

Dubaj má nové kryptoregulace

Ve středečním oznámení šejk Muhammad uvedl, že vydal zákon vytvářející právní rámec pro kryptoměny v emirátu Dubaj. Muhammad bin Rashid Al Maktoum je premiér a viceprezident Spojených arabských emirátů a emírem Dubaje. Cílem nové legislativy je chránit investory a „navrhovat velmi opodstatněné mezinárodní standardy“ pro řízení průmyslu.

V rámci nových pravidel bude působit nově vytvořený dubajský úřad pro regulaci virtuálních aktiv (VARA). Úřad bude mít donucovací pravomoci ve speciálních rozvojových a svobodných zónách emirátu s výjimkou Dubajského mezinárodního finančního centra. Pro obyvatele Dubaje vzniká povinnost, aby se zaregistrovali u VARA, než se zapojí do aktivit souvisejících s kryptoměnami.

Nová pravidla pak platí také pro podniky, jako jsou kryptoburzy a další účastníci kryptoprůmyslu. Kdo by pravidla porušil, může být pokutován a podnikům hrozí rovněž pozastavení nebo zrušení povolení k podnikání.

„Schválení zákona o virtuálních aktivech a zřízení dubajského úřadu pro regulaci virtuálních aktiv je zásadním krokem, který upevňuje postavení SAE v tomto sektoru, krok, jehož cílem je pomoci tomuto sektoru růst a chránit investory,“ řekl šejk a dodává:

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Jako emirát ve Spojených arabských emirátech má Dubaj z velké části své vlastní zákony a předpisy, které provozují několik „svobodných zón,“ kde mohou lidé zakládat společnosti a žádat o živnostenské licence.

Advertisement
Například Dubajský úřad pro finanční služby působí jako finanční regulátor  pro Dubajské mezinárodní finanční centrum a zavedl svůj vlastní rámec pro kryptoměny.

Závěr

Po celém světě se letos stupňuje snaha regulovat kryptoměny a celý související sektor podnikání. KryptoHodler dnes také informoval o výkonném příkazu prezidenta USA Bidena, který položil základy budoucího kryptoregulačního rámce ve státech. Kryptotrhy bude v dlouhodobém měřítku pravděpodobně velmi silně ovlivňovat konkrétní podoba regulací v EU, USA a dalších částech světa.

 

Biden inicioval kryptoregulace. Co bude znamenat historický výkonný příkaz pro krypto?

Krypto je jedním ze způsobů, jak se bráníme, říká ukrajinský politik

Evropský parlament navrhuje rozšířit „Travel Rule“ u kryptoměn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.