Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto je jedním ze způsobů, jak se bráníme, říká ukrajinský politik

Lidé po celém světě znepokojeně sledují tanky a vojenskou techniku rozbíjející obytné domy další cíle. Ukrajina však s Ruskem bojuje také na druhé frontě – v kyberprostoru – daleko od kamer a fotoaparátů.

Krypto pomáhá na Ukrajině

Lidé žijící v západní civilizaci zpravidla nemají rádi zabíjení nevinných lidí a dětí. Význam tajemného „Z” na ruských tancích je pro mnohé zbytečná válka. Naději na mír můžeme kromě sankcí najít i v tom, že se hackerům Anonymous sem tam podaří nabourat ruskou televizi a vysílat zde záběry z války, kterou tamní vláda před svými lidmi tají. Ukrajině však nepomáhají jen hackeři, ale také mnozí uživatelé kryptoměn.

Podle ukrajinského náměstka ministra pro digitální transformaci Alexe Bornyakova se zemi díky darům kryptoměn podařilo nakoupit tolik potřebné vojenské potraviny a ochranné pomůcky.

„Krypto bylo jedním ze způsobů, jak se bránit,“ uvedl Bornyakov s tím, že kryptoměny skutečně pomáhají Ukrajině v obraně. Dále poznamenal:

„S kryptoměnami můžeme tyto transakce provést za pět minut, za 10 minut a nemusíte získat souhlas od bank.“

TIP: Musíme pokračovat dál v našich ž ivotech, navzdory smutku v našich srdcích

Podle on-chain analytiků ze společnosti Elliptic od začátku invaze jen do 8. března 2022 Ukrajina a velká nevládní organizace v zemi obdržely  dary v kryptoměnách ve výši 59,7 milionů dolarů. Prostředky byly zaslány v Bitcoinu, Ethereu i řadě dalších altcoinů včetně stablecoinů. Mimo jiné přispěl darem v hodnotě 5,8 milionu dolarů také zakladatel Polkadotu (DOT) Gavin Wood.

Přispěly také kryptoburzy Binance, FTX a Currency.com. Binance navíc prostřednictvím své neziskové organizace Binance Charity darovala 2,5 milionu dolarů v kryptu na pomoc válkou ohroženým dětem. Dar putoval na konto UNICEF, který se mj. zaměřuje na poskytování vody, vzdělání, zdravotní a hygienické pomocii a podporuje mobilní týmy poskytující služby ochrany dětí.

Bornyakov prozradil, jak prostředky z kryptodarů Ukrajina dosud použila:

„Zatím jsme nakoupili 400 000 vojenských přídělů pro naši armádu, protože to jídlo opravdu potřebuje. Koupili jsme [také] tisíce neprůstřelných vest a další druhy ochrany, které pomáhaly naší armádě v každodenních operacích.“

Závěr

K darům kryptosvěta pro Ukrajinu se pravděpodobně ještě dostaneme, protože neustále narůstá jak celková částka, tak i konkrétní prostředky. Ty již přitom zahrnují nejen běžné kryptotransakce, ale i kampaně používající NFT či DAO.

 

Zakladatelé BitMEXu se přiznali. Za chybějící KYC mohou dostat 6 až 12 měsíců vězení

NFT hype opadl a ethereové transakční poplatky klesly na 6měsíční low

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *