Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

NFT hype opadl a ethereové transakční poplatky klesly na 6měsíční low

Pokud jste čekali na nižší ETH poplatky, nyní může být čas na odkládané transakce v ethereové síti. Jednou z příčin je ochladnutí zájmu o NFT.

NFT hype chladne

V lednu NFT market OpenSea vytvořil další prodejní rekord a dosáhl tržeb 5 miliard dolarů. NFT začátkem roku nevykazovalo pokles zájmu navzdory propadům na kryptomarketu. Nyní je situace již jiná a prodej NFT zdaleka nedosahuje svých hodnot v předešlých hypech.

Na obrázku níže vidíte graf 7denních průměrů dokončených prodejů NFT tokenů za poslední rok. Maximum bylo dosaženo koncem letních prázdnin na hodnotě cca 1,8 mld. dolarů. Aktuálně se pak prodej NFT pohybuje na méně než 10 % této hodnoty, a sice kolem 169 mil. USD.

Zdroj: NonFungible.com

Ethereové poplatky klesly

Ochladnutí trhu s NFT (nezaměnitelnými tokeny) je jednou z přímých příčin poklesu transakčních poplatků na blockchainu Etherea (ETH). Web Bitcoinist.com poukázal na souvislost obou metrik na následujícím příkladu:

  • Objemy na OpenSea klesly od 1. února do 6. února z 247 milionů $ na 124 milionů $.
  • Ve stejném období klesla střední Gas price o polovinu, ze 134 gwei na 65 gwei.

Nedávná data z Arcane Research ukazují, jak velký je pokles poplatků na blockchainu ETH. Průměrné transakční náklady na Ethereu jsou 15 $ (0,0045 ETH), což je nejnižší hodnota od srpna 2021. Nižší poplatky jdou ruku v ruce s nižší cenou a nižším zájmem investorů a uživatelů.

K dalším faktorům, které pomáhají zpřístupnit používání ETH retailu s menším kapitálem, patří L2 protokoly. Jedná se o projekty pro tvorbu druhé vrstvy na Ethereu, jako je Optimism, Arbitrum, zkSync a Polygon.

Ve středečních ranních hodinách se průměrné poplatky podle dat z Gas trackeru na Etherscan.io pohybují kolem 34 gwei (1,65 USD). Dražší jsou pak různé složitější transakce, jako je nákup NFT na Opensea či směna tokenů na Uniswapu, za které v tuto chvíli zaplatíte kolem 15 až 16 dolarů. A vklad prostředků na L2 vrstvu zkSync nyní dokážete provést za méně než 12 dolarů.

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Závěr

Ethereum je stále blockchainem, na kterém máte možnost vyzkoušet nejvíce různých možností, které smart contracts platformy nabízejí. Zatímco se ETH mnoho uživatelů vyhýbalo kvůli vysokým poplatkům, nyní je situace o poznání lepší. Pro uživatele jde o příležitost uskutečnit odkládané transakce a vyzkoušet některý z DeFi protokolů a podobně. Za zmínku stojí také kvalifikace pro některé z možných airdropů.

 

Retailoví investoři nyní drží historicky nejvíc Bitcoinu (BTC)

Jakou cenu Bitcoinu očekává analytik, který loni předpověděl propad

Evropský parlament navrhuje rozšířit „Travel Rule“ u kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *