Ukrajina zrušila plány na airdrop pro dárce, místo toho nabídne NFT

Airdrop, meme, token, zdarma, letadlo

Válkou zasažená Ukrajina již obdržela okolo 40 mil. dolarů v kryptoměnách prostřednictvím darů. Původně chtěli dárce odměnit airdropem svých tokenů, ale na poslední chvíli tuto možnost zrušili. Místo toho nabídnou NFT.

Airdrop se nepovedl. Ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov ve středu informoval veřejnost, že země se rozhodla zrušit airdrop pro dárce kryptoměn, který byl oznámen v úterý. Místo toho představil plány na získání dalších prostředků prodejem nezaměnitelných tokenů (NFT).

„Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli airdrop zrušit. Každým dnem přibývá lidí ochotných pomoci Ukrajině v boji proti agresi. Místo toho brzy oznámíme NFT na podporu ukrajinských ozbrojených sil. NEMÁME žádné plány vydávat žádné zastupitelné tokeny,” uvedl Federov.

Ve středu však došlo také k neoficiálnímu airdropu, který vytvořil neznámý účet. Světové tokeny míru začaly být rozdávány hodinu před plánovaným časem, kdy měla původně rozdávat tokeny Ukrajina. Etherscan pak falešný ukrajinský airdrop označil za možný scam a phishing a vyzval k opatrnosti.

Advertisement

 K tématu ukrajinských NFT se ještě vrátíme.

 

Město Lugano přijme BTC, USDT a LVGA jako zákonné platidlo

Obavy, že Rusko používá krypto k obcházení sankcí, jsou nepodložené: Jake Chervinsky

Podle této studie emise těžařů Bitcoinu po zákazu v Číně vyskočily o 17 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.