Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Město Lugano přijme BTC, USDT a LVGA jako zákonné platidlo

Kryptoměny se mají stát součástí každodenního života obyvatel švýcarského města Lugano a de facto zákonným platidlem.

BTC, USDT a LVGA zákonným platidlem

Od zavedení Bitcoinu zákonným platidlem Salvadoru se sice hodně spekuluje o dalších místech, ale nikdo další dosud k podobnému kroku nepřikročil. Nyní však město Lugano na jihu Švýcarska plánuje, že uskuteční něco velmi podobného.

Místní úředníci údajně spolupracují s Tetherem (USDT) a chystají učinit z několika kryptoměn „de facto” zákonné platidlo. Očekává se, že mnoho místních podniků přijme některé kryptoměny. Lugano pak doufá, že pomocí projektu přiláká talenty z odvětví k sobě. Doslova zaznělo, že pro ně město nachystá červený koberec a ideální prostředí s minimem byrokracie. Technický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino naznačil, že se Lugano díky tomuto projetu může stát hlavním blockchainovým centrem v Evropě.

Současně se tím podpoří přijetí Bitcoinu, Tetheru a LVGA – městského stablecoinu v hodnotě jedné setiny švýcarského franku, který bude také zákonným platidlem v Luganu.

Ředitel divize ekonomického rozvoje města Pietro Poretti byl ve čtvrtek v přímém přenosu na akci Plan spolu se starostou Michelem Folettim a CTO Tetheru Paolo Ardoinem. Společně oznámili, že umožní obyvatelům Lugana platit daně, parkovací lístky, veřejné služby a školné pro studenty v kryptoměně.

„Po prohlášení bitcoinu za zákonné platidlo se HDP El Salvadoru zvýšil o 10 % a cestovní ruch o 30 %,“

řekl Ardoino. “Představte si, co můžeme dělat ve městě ve středu Evropy.”

TIP: Co nám říkají čísla o salvadorském bitcoinovém experimentu

Plan zahrnuje také oblasti školství a fondy k financování celého projektu. Ve spolupráci s místními univerzitami vytvoří specializované kurikulum pro Bitcoin a Lightning za účelem zvýšení dovedností studentů o BTC a blockchainu. Počítá se také s vytvořením 500 studentských grantů.

Pokud jde o finance, město hodlá vytvořit dva fondy speciálně pro Plán ₿. První z nich přidělí 3 mil. švýcarských franků (3,26 mil. dolarů) na podporu přijetí Bitcoinu, USDT a LVGA. Druhý pak bude obsahovat prostředky ve výši 100 milionů švýcarských franků (108,6 mil. dolarů) pro bitcoinové a blockchainové startupy, které se chtějí přemístit a zřídit své sídlo ve městě a také sem přivést zaměstnance.

Kromě toho všeho hodlají také těžit Bitcoin a zkoumat při tom strategie využití obnovitelných zdrojů energie k získávání BTC. Koncem října tohoto roku má Lugano hostit Bitcoin World Forum. Jde o globální událost zaměřenou na urychlení adopce BTC a obhajobu svobody projevu.

Zákaz Bitcoinu v Evropské unii byl odvrácen!

Obavy, že Rusko používá krypto k obcházení sankcí, jsou nepodložené: Jake Chervinsky

Kdy budou dlouhodobí hodleři prodávat své krypto? 3 tipy pro správné načasování

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *