Sobota, 23 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

Je pondělí 7. 3. 2022 ráno a pravidelné Zprávy týdne i dnes vycházejí na českém hodlerském webu. Bitcoin je v době přípravy článku na 38 tisících USD a jeho podíl na kryptomarketu sahá lehce nad 42 %.

Šéf Fedu říká, že kryptoměny potřebují regulaci

Jerome Powell, předseda amerického Federálního rezervního systému, říká, že USA musí pro kryptoprůmysl vytvořit předpisy. Podle šéfa FEDu je třeba bránit tomu, aby digitální aktiva byla využívána k financování terorismu a jiných zločinů.

Uvedl, že je potřeba mít rámec a zejména způsoby, jak zabránit těmto nekrytým kryptoměnám, aby sloužily jako nástroj pro financování terorismu a pro obecné kriminální chování, vyhýbání se placení daní a podobně.“

Dodal, že ani případné vydání CBDC v USA tyto problémy podle něj nevyřeší. Z toho plyne, že Powell trvá na kryptoregulacích, přičemž o kryptoměnách řekl:

Stávající digitální měny, které nejsou kryty, jsou skutečně prostředky pro spekulace. Při platbách se nepoužívají. Nejsou uchovatelem hodnoty. Jsou to spekulace jako zlato.”

Powell tyto výroky pronesl ve svědectví před sněmovním výborem pro finanční služby.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Virginské banky nabídnou krypto úschovu

Senát ve Virginii ve Spojených státech jednomyslně schválil změnu zákona tak, aby bylo umožněno tradičním bankám působícím v Commonwealth of Virginia poskytovat služby úschovy virtuální měny.

Delegát Christopher T. Head představil návrh zákona č. 263, již v lednu 2022. Senátem prošel poměrem hlasů 39:0 a nyní čeká na podpis guvernéra Virginie Glenna Youngkina. Jakmile regulace vstoupí v platnost, bude platit následující:

„Banka může svým zákazníkům poskytovat služby úschovy virtuální měny, pokud má zavedeno 26 adekvátních protokolů pro efektivní řízení rizik a dodržování platných zákonů. […]

Banka v rámci své svěřenecké funkce vyžaduje, aby zákazníci převedli své virtuální měny pod kontrolu banky vytvořením nových soukromých klíčů, které budou v držení banky.“

EU dohlíží na dodržování sankcí proti Rusku na kryptoburzách

EU monitoruje krypto burzy, aby zajistila dodržování ruských sankcí. Konkrétně dohlíží nad tím, že se prostřednictvím digitálních aktiv nebudou obcházet sankce uvalené proti Rusku. Řekl to ve středu francouzský premiér Brune Le Maire.

Aliance dvaceti sedmi zemí uvalila na Rusko přísné sankce, protože zaútočilo na Ukrajinu. Jak KryptoHodler informoval minulý týden, odborníci se domnívají, že kryptoměny Rusku umožnit obejít sankce nemohou. Tuto tezi podpořili také administrátoři ministerstva financí Spojených států, kteří uvedli:

„Nemůžete provozovat ekonomiku G20 na kryptoměnách. Velké banky v ekonomice potřebují skutečnou likviditu a provádění velkých transakcí ve virtuální měně bude pravděpodobně pomalé a drahé.”

 

Obavy, že Rusko používá krypto k obcházení sankcí, jsou nepodložené: Jake Chervinsky

Ukrajina zrušila plány na airdrop pro dárce, místo toho nabídne NFT

Město Lugano přijme BTC, USDT a LVGA jako zákonné platidlo

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *