Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Biden inicioval kryptoregulace. Co bude znamenat historický výkonný příkaz pro krypto?

Prezident USA Joe Biden právě položil základy pro cílený federální dohled nad kryptoměnovým průmyslem a kryptoregulace. Na výkonný příkaz kryptotrhy reagovaly mírným růstem.

USA vytvoří kryptoregulace

Jedno je v tuto chvíli již zřejmé – Spojené státy budou prostřednictvím spolupráce napříč mnoha svými úřady vytvářet regulační rámec pro krypto. Americký prezident Joe Biden ve středu podepsal exekutivní příkaz vyzývající vládu, aby prozkoumala rizika a výhody kryptoměn. Položil tak základy pro regulační rámec v USA.

Kryptomarket novinku přijal včerejším růstem, který však dnes opět umazal. Na grafu Bitcoinu tak vznikl pověstný Bart Simpson pattern. Zpráva se rozšířila dříve, což bylo způsobeno zřejmě omylem publikovanou reakcí na webu Ministersta financí. V prohlášení ministryně Yellenové, které se včera stihlo rošířit, ačkoli bylo krátce po předčasném publikování staženo, se uvádí, že exekutivní příkaz by mohl „mít značné výhody pro národ, spotřebitele a podniky.“

„Bude se také zabývat riziky souvisejícími s nezákonným financováním, ochranou spotřebitelů a investorů a předcházením hrozbám pro finanční systém a širší ekonomiku.”

Typický Bart Simpson pattern viditelný na grafu BTC za poslední týden (zdroj: CMC)

Prohlášení ministerstva pak naznačuje, že 82. exekutivní příkaz prezidenta Bidena bude mít globální důsledky na kryptoregulace. Uvádí, že americká vláda bude spolupracovat se svými mezinárodními partnery na prosazování „pevných standardů a rovných podmínek.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Jednotný přístup k regulaci a dohledu nad digitálními aktivy

Biden i podle ministerstva financí učinil historický krok směrem k regulaci kryptoměn v USA. V rámci svého výkonného příkazu, který jsme původně očekváli již v únoru, vyzval federální agentury, aby zaujaly jednotný přístup k regulaci a dohledu nad digitálními aktivy. K odkladu pravděpodobně došlo po ruských vojenských akcích na Ukrajině.

Crypto Council for Innovation, koalice kryptofirem vytvořená v dubnu 2021, ve své reakci uvádí

:

„Prezident Biden podepsal EO, čímž uznává obrovský potenciál kryptoměn. Odráží důležitost kryptoměn pro americký lid. Sdílíme závazek prezidenta k odpovědným finančním inovacím a spravedlivější, inkluzivnější ekonomice.”

Jeremy Allaire, spoluzakladatel a generální ředitel krypto platební společnosti Circle, dodal:

„Pro ty z nás v kryptokomunitě by IMHO mělo být toto EO považováno za největší příležitost, jak jednat s tvůrci politik v otázkách, na kterých záleží. Příslovečné dveře tvůrců politik jsou ŠIROKO OTEVŘENÉ, toto je nyní NÁRODNÍ konverzace v USA.“

Nařízení povede k práci v celé řadě vládních agentur, kterým byly přiděleny konkrétní úkoly. Bylo také určeno šest klíčových oblastí zapojení federální vlády do ekosystému digitálních aktiv:

  • Ochrana spotřebitelů a investorů,
  • finanční stabilita,
  • boj proti nezákonným činnostem,
  • konkurenceschopnost USA na globální scéně,
  • finanční začlenění a
  • odpovědné inovace.

„Toto je zlomový okamžik pro krypto, digitální aktiva a Web 3, podobně jako v letech 1996/1997 probuzení celé vlády do komerčního internetu,“ konstatoval Jeremy Allaire.

Závěr

Milí čtenáři, dejte nám vědět do komentářů, zda máte zájem o případné detailnější zpracování obsahu Bidenova 82. exekutivního příkazu. V případě, že o to budete mít zájem, budeme se tomuto tématu věnovat podrobněji.

 

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

Evropský parlament navrhuje rozšířit „Travel Rule“ u kryptoměn

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *