Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Biden příští týden vydá výkonný příkaz ke kryptoměnám a CBDC

Bílý dům údajně vydá již příští týden exekutivní příkaz týkající se kryptoměn. Uvedl to úředník, který si přál zůstat v anonymitě.

Biden se údajně zasadí o kryptoregulace v USA

Tímto příkazem by prezident USA nařídil vládním agenturám, aby studovaly různé aspekty prostoru digitálních aktiv. Cílem je vytvořit komplexní regulační rámec pro kryptoměny. Ve čtvrteční zprávě Yahoo! Finance o tom informovala Jennifer Schonberger s odkazem na úředníka obeznámeného s touto záležitostí v rámci Bidenovy administrativy.

Podle exkutivního příkazu by proběhla celá řada procesů v rámci vládních agentur. Konkrétně by:

  • Rada pro dohled nad finanční stabilitou zkoumala dopady kryptoměn na finanční stabilitu.
  • Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), Federální rezervní systém (FED), Federální korporace pro pojištění vkladů a Úřad měnové kontroly zváží opatření na ochranu trhů a podají zprávu prezidentovi o metodách ke zmírnění rizik s ohledem na kryptoměny.
  • Úřad pro politiku vědu a technologie, v čele s nově jmenovanou Alondrou Nelson, by poskytl hodnocení infrastruktury potřebné k podpoře digitálního dolaru v USA.
  • Úřad pro finanční ochranu spotřebitelů, Federální obchodní komise a Úřad generálního prokurátora pak mají zkoumat dopad digitálních aktiv na hospodářskou soutěž na trhu.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Obama a Trump

Během historie Spojených států byly kryptoměny ve výkonných příkazech zmíněny jen zřídka. Není to překvapením, protože z 81 prezidentů USA existoval Bitcoin

pouze v rámci funkčních období posledních tří z nich. Kromě Bidena tak krypto zažili jen prezidenti Obama a Trump. Předchozí dvě administrativy však nějaké příkazy týkající se kryptoměn vydat stihly.

Podle příkazu vydaného americkým prezidentem Obamou v roce 2015, později potvrzeným Bidenem do dubna 2022, úřady mohou zabavit digitální aktiva spojená s „významnými škodlivými kybernetickými aktivitami.” ..A to bez „předchozího oznámení o zařazení na seznam nebo rozhodnutí“ podle zákona o národních mimořádných událostech.

V březnu 2018 vydal Donald Trump v reakci na venezuelskou kryptoměnu Petro příkaz zakazující obyvatelům USA zapojit se do transakcí s jakoukoli digitální měnou, mincí či tokenem, který vydala venezuelská vláda. Trump také zmínil „podvody s digitální měnou“ v nařízení z července 2018, kterým vytvořil pracovní skupinu pro řešení integrity trhu a podvodů spotřebitelů.

 

Teplo z těžby BTC vytápí skleníky v Nizozemsku a suší dřevo v Norsku

Stablecoiny regulované a pojištěné jako fiat vklady? Návrh míří do kongresu USA

Keep Your Coins: 6 let připravovaný zákon na ochranu kryptohodlerů představil Warren Davidson

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *