Keep Your Coins: 6 let připravovaný zákon na ochranu kryptohodlerů představil Warren Davidson

btc, bitcoin, digital, kód, program, digitální

Kongresman z osmého okresu USA Ohio Warren Davidson představil ve Sněmovně reprezentantů návrh zákona „Keep Your Coins.“

Keep Your Coins – návrh zákona pro finanční svobodu jednotlivců

Jedná se o legislativu, jejímž úkolem je chránit soukromé kryptoměnové peněženky jednotlivců před kontrolou vládních agentur USA. Davidson tento návrh představil 15. února, tedy pouhý den poté, co kanadská vláda uplatnila zákon o mimořádných událostech.

Kanadská vláda šokovala svět, když přikročila k totalitním praktikám a usiluje o zamezení získávání finančních prostředků a odstřihnutí protivládních demostujících od jejich peněz.

Zmíněný kanadský zákon zavádí děsivé pravomoce vlády, která může zmrazit bankovní účty a sledovat velké transakce (včetně kryptoměn) bez soudního příkazu. Šlo o přímou reakci na demonstrace Freedom Convoy zaměřené proti vládní politice COVID-19.

Davidsonův zákon přichází v příhodné chvíli, ale údajně je výsledkem 6 let úsilí a příprav. Pokud by v USA prošel, „zakázal by federálním agenturám omezovat používání konvertibilní virtuální měny osobou k nákupu zboží nebo služeb pro vlastní potřebu“ a pro jiné účely, jako jsou kryptotransakce.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Warren Davidson k předloženému návrhu zákona Keep Your Coins uvedl:

„Naše kancelář brzy zavede do Sněmovny reprezentantů USA legislativu, která ochrání Američany před touto verzí zjevné krádeže. Dejte prosím vědět svému členovi Kongresu a senátorům…”

“Přál bych si, aby země brala ohrožení soukromí stejně vážně, jako bere ohrožení druhého dodatku,” poznamenal dále kongresman a dodává: „Takže zatímco finanční soukromí by již mělo být chráněno ústavou (čtvrtý dodatek), zabránění vládě, aby mohla zakázat nebo omezit používání peněženek s vlastní správou, je velmi potřebné zlepšení politiky.“

Nutno doplnit, že Davidson je republikán a jako takový je jeho návrh zákona

Advertisement
opozičním návrhem. Zda pro něj vládní většina Demokratické strany v tomto volebním období zvedne ruce je více než nejisté. Tento Davidsonův výrok vypovídá spíše o opaku:

“Pracujeme na tom od roku 2016. Je neuvěřitelné, že se Kongres nesjednotí, aby ukončil nespravedlivou, nemorální a protiústavní praxi zabavování občanského majetku – AKA vládní krádež.”

Stablecoiny regulované a pojištěné jako fiat vklady? Návrh míří do kongresu USA

Reklama Coinbase na SuperBowlu byla tak úspěšná, že kryptoburze spadl web

Těžaři a stakeři nejsou makléři: Ministerstvo financí USA tiší obavy ze sporného zákona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.