Těžaři a stakeři nejsou makléři: Ministerstvo financí USA tiší obavy ze sporného zákona

zprávy, noviny, kryptozprávy

Těžaři a stakeři v USA si po této zprávě z amerického ministerstva financí mohou na čas oddechnout.

Zmíněné ministerstvo svým rozhodnutím dočasně “zprostilo” těžaře a validátory povinnosti oznamování informací o transakcích úřadu Internal Revenue Service. Problematická část Bidenova infrastrukturního zákona za 1,2 bil. USD schváleného v srpnu milulého roku se přezkoumává.

Připoměňme, že tato legislativa činí “brokerem” (chcete li makléřem) „jakoukoli osobu, která […] odpovídá za pravidelné poskytování jakékoli služby, která uskutečňuje převody digitálních aktiv jménem jiné osoby.“

Ministerstvo financí USA tak dává naději těžařům, stakerům a dalším, kteří by do definice mohli spadat, ale nemají přístup k žádným informacím o vlastnících kryptoměn. Náměstek ministra financí pro legislativní záležitosti Jonathan Davidson informoval o názoru ministerstva financí na tuto záležitost.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

U vedl:

Advertisement

„Přidružené strany, které nemohou získat přístup k informacím užitečným pro IRS, nejsou určeny k tomu, aby byly lapeny požadavky na podávání zpráv pro makléře.”

Davidson v dopise senátorům dále uvedl, že ministerstvo financí stále pracuje na tom, do jaké míry by měly být považovány za makléře centralizované burzy, decentralizované burzy a burzy peer-to-peer.

Mezi senátory, kteří byli proti příslušnému ustanovení ve sporné podobě, patřili např. Ted Cruz a Pat Toomey. Toomey, republikán, který patří do bankovního výboru Senátu USA, řekl, že byl po přečtení dopisu optimistický. Dodal však, že bude potřeba, aby Kongres schválil legislativu, která by nově navrhované změny definice zakotvila v zákonné formě.

 

Americká vláda zabavila BTC za 3,6 mld. USD z hacku Bitfinex a obvinila dva lidi

Hashrate BTC na ATH; Coinbase ovlivní volby; McDonald’s McMetaverse: Zprávy týdne

V USA neexistuje právní rámec kryptoměn, uvedl předseda CFTC na zemědělském výboru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.