Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká vláda zabavila BTC za 3,6 mld. USD z hacku Bitfinex a obvinila dva lidi

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států (DOJ) si připsalo pořádný úlovek. Z bitcoinové sítě vytáhlo více než 94 000 kradených bitcoinů.

Pravděpodobné rozuzlení hacku Bitfinex

Dle úterního oznámení americká federální vláda zabavila bitcoiny v hodnotě cca 3,6 miliardy dolarů, které jsou údajně spojeny s hackem kryptoburzy Bitfinex. K tomu přitom došlo již v roce 2016. Úředníci tak opět jasně prokázali, že Bitcoin není příliš vhodným prostředkem pro zločince, jak se někdy mylně traduje.

„Dnešní zatčení a vůbec největší finanční zabavení ministerstva ukazují, že kryptoměna není bezpečným útočištěm pro zločince,” řekla zástupkyně generálního prokurátora Lisa O. Monaco a dodává:.

V marném úsilí o zachování digitální anonymity obžalovaní prali ukradené finanční prostředky prostřednictvím labyrintu kryptoměnových transakcí. Díky pečlivé práci donucovacích orgánů ministerstvo opět ukázalo, jak může a bude peníze sledovat, bez ohledu na to, jakou mají formu.”

Kenneth Polite Jr., náměstek generálního prokurátora, pak ještě dodal, že nehodlají dovolit, aby se kryptoměny staly přístavem pro praní peněz.

Podezřelí

Vzhledem k dávnosti hacku se na věc již téměř zapomnělo. Navzdory všeobecnému očekávání se však podařilo dopadnout dva podezřelé, kteří jsou s kauzou spojeni. Nejedná se přitom o žádné zahraniční

hackery, ale manželský pár z New Yorku.

Úředníci uvedli, že zatkli Ilju Lichtensteina (34) a jeho manželku Heather Morgan (31). Není však dosud jasné, jestli jeden z největších hacků v historii kryptoměn mají skutečně na svědomí. Úřady se zřejmě domnívají, že jsou zodpovědní za praní peněz pocházejících z ukradených bitcoinů. Nicméně, to navzdory některým titulkům v médiích ještě nutně nemusí znamenat, že provedli samotný hack.

Heather Morganová, raperka s pseudonymem Raealrazzlekhan, je známá na sociálních sítích. Zde o sobě prozradila, že je „neuctivá komediální rapperka a investorka do B2B softwarových společností s vysokým potenciálem růstu.“

Nyní jsou oba manželé obviněni ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz a ze spiknutí s cílem podvést Spojené státy. Za tato obvinění jim hrozí až 25 let vězení.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Prostředky zatím nebyly vráceny

Mluvčí Bitfinexu řekl: „Jsme rádi, že DOJ získalo zpět významnou část bitcoinů ukradených během hacku v roce 2016. Od začátku vyšetřování tohoto incidentu s DOJ intenzivně spolupracujeme.”

Bitfinex nyní plánuje pokračovat ve spolupráci s ministersvem na znovuzískání ukradených bitcoinů. Pokud burza získá 94 tisíc BTC zpět, může to mít hořkou dohru pro samotné poškozeném, tedy její uživatele. Ti totiž již již přijali určitou formu odškodnění spojenou s příjmem LEO tokenů.

V době hacku Bitfinex mělo 119 tisíc bitcoinů hodnotu 76 milionů a tato částka již byla údajně obětem vyplacena. Nyní má americká vláda v úschově většinu z odcizených BTC a jejich aktuální hodnota je 3,6 miliardy dolarů. Kdo si tyto peníze nakonec odnese zatím není jasné.

 

Ruská vláda a centrální banka se dohodly: Bitcoin je měna

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *