Zuckerbergova Meta varuje, mohli by vypnout Facebook a Instagram v Evropské Unii

NEWS, facebook, pokuta, kouř, logo, síť, kryptoměny, novinky, aktuální, zpráva, info

Společnost Marka Zuckerberga Meta Platforms (dříve Facebook) pohrozila stažením Facebooku a Instagramu z Evropy, pokud nebude moci nadále přesouvat uživatelská data do USA.

Regulační orgány EU jednají s USA o nahrazení transatlantického paktu o přenosu dat. Soudní dvůr Evropské unie v červenci 2020 označil za neplatnou dohodu EU a Spojených států, která umožňovala firmám předávat osobní údaje evropských uživatelů do Spojených států.

Pokud by se EU podařilo docílit toho, aby uživatelská data nesměla být nadále ukládána na amerických úložištích. To by ovlivnilo doslova tisíce společností, včetně sociálních sítí.

Jednou z těch, kterých se to dotýká, je americká společnost Meta Platforms. Ta ve své výroční zprávě předložené komisi pro cenné papíry (SEC) reagovala na tyto zvěsti. Pohrozila přitom, že své sociální sítě Facebook a Instagram stáhne z Evropy, pokud nebude moci přenášet data uživatelů na servery ve Spojených státech.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Mluvčí společnosti Meta k tomu uvedl:

„Nemáme absolutně žádnou touhu a žádné plány stáhnout se z Evropy, ale realitou je, že Meta a mnoho dalších podniků, organizací a služeb se při provozování globálních služeb spoléhají na přenosy dat mezi EU a USA.“

Ačkoli jde o dlohodobé jednání a EU připouští, že jde o složitý proces, který si vyžádá hodně času, v důsledku by mohl přinést velké změny. Netýká se přitom jen Facebooku, ale i mnoha dalších společností. Pokud by se rozhodly stejně, mohli bychom teoreticky zažít vypnutí celé řady zahraničních služeb, včetně sociálních sítí, ale třeba i některých kryptoburz.

Advertisement

 

Australský miliardář žaluje Facebook (Meta) kvůli falešným krypto reklamám

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 3: Investiční rady neexistují a jsou prý zbytečné

Visa: Více než 100 milionů prodejců přijímá Bitcoin a kryptoměny po celém světě

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.