Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Australský miliardář žaluje Facebook (Meta) kvůli falešným krypto reklamám

Podvodníci s falešnými kryptoměnovými reklamami a podvodnými nabídkami poškozují pověst kryptoměn, ale také celé řady celebrit, známých osobností, webů, influencerů.. Miliardář Andrew „Twiggy“ Forrest z Austrálie už toho má na Facebooku dost a hodlá se soudit.

Meta před soudem kvůli nezměrné vlně podvodů

Podvody na Facebooku jsou mimořádně častým jevem a často cílí na neopatrné uživatele kryptoměn, případně na hamižnost lidí, kteří by do kryptoměn rádi pronikli. Pod přílibem nesmyslných zisků či zdvojnásobení peněz se pokusí vám ukrást peníze.

Australský miliardář se proti své vůli stal tváří falešných reklam na sociální síti. Podvodníci si do svých škodlivých krypto reklam “půjčili” jeho identitu. Podobně si nezměrné množství jiných scam reklam propůjčilo identity řady dalších osobností a společností, včetně Elona Muska, Billa Gatese a Richarda Bransona.

Předseda Fortescue Metals obviňuje Sspolečnost Meta (provozovatel sociální sítě Facebook) z porušování australských zákonů o praní špinavých peněz a tvrdí, že „vědomě profituje z nelegálních reklam.“ V soudních dokumentech bylo uvedeno, že podvod ošidil oběti o miliony dolarů, ačkoli přesnou škodu bude obtížné vyčíslit.

TIP: Bezpečnostní pravidla

„Tyto scénáře se odehrály v základním podvodu, který použil jméno Dr. Forresta, jeho podobu a pověst k nalezení obětí, které často hlásily, že byly podvedeny poté, co uvěřily, že Dr. Forrest skutečně podporuje investiční plán.”

Žalobce dále tvrdí, že zatímco Forrest od března 2019 utratil stovky tisíc dolarů, aby se od podvodu distancoval, Facebook byl neschopný a zločinně lehkomyslný. Proto byl údajně hlavním přispěvatelem k šíření nelegálních reklam, falešných zpráv a dalšího nevyžádaného internetového materiálu.

Společnost to odmítla s tím, že podvodné reklamy maže, podvodníky blokuje a v některých případech podnikne soudní kroky. To se však zdá být málo. I v České republice máme s podvody na Facebooku své zkušenosti. Jde o velký problém a pod útokem jsou prakticky všichni uživatelé kryptoměn. Podvodníci na ně cílí v reklamách, ale i v komentářích a zprávách, kde se falešně vydávají jak za web KryptoHodler.cz, tak i za další české weby, youtubery, atd.

„Facebook projevil malou chuť se samoregulovat nebo podniknout základní kroky k ochraně Australanů před zneužitím jeho platformy podvodníky, takže mi nezbyla žádná jiná možnost, než podniknout toto opatření,“ řekl Forrest.

Pokud australské soudy uznají vinu společnosti Meta, bude jí hrozit pokuta a může být nucena změnit způsob, jakým funguje reklama na Facebooku. Přidat se mohou také další poškození z jiných zemí.

 

Pozor! Facebook je plný podvodníků – spamují a vydávají se za KryptoHodler a další legitimní krypto stránky

Důležitý Precedens na spadnutí! IRS nesmí danit staking odměny před jejich prodejem

Důležitý Precedens na spadnutí! IRS nesmí danit staking odměny před jejich prodejem

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *