Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Důležitý Precedens na spadnutí! IRS nesmí danit staking odměny před jejich prodejem

V otázce daní jsou kryptoinvestoři postaveni do nezáviděníhodné pozice. Zákon na ně nemyslí a některé situace jsou zdánlivě neřešitelné. Tento možný precedens by mohl být malou jiskrou naděje, že se to časem zlepší.

Důležitý precedens pro hodlery

Soud manželů z Nashvillu kvůli daním, které zaplatili za nevyzvednuté a neprodané odměny za staking kryptoměny Tezos, se chýlí ke konci. Americký daňový úřad Internal Revenue Service (IRS) souhlasí s vrácením peněz.

Rozhodnutí však může vytvořit cenný precedens pro budoucí pokyny ohledně toho, jak jsou zdaňovány krypto odměny získané prostřednictvím stakingu.

Hodleři Proof-of-Stake (PoS) kryptoměn získávají určité procento ročně jako odměnu za staking. Toto je v současnosti údajně chápáno jako zdanitelný příjem. Nicméně platí, že dokud tyto nově vytvořené kryptoměny neprodají, mohou o ně kdykoli přijít prostřednictvím tržních výkyvů ceny, hacků, krádeží soukromých klíčů a podobně.

Nový vývoj v USA naznačuje, že by staking odměny měly být zdaněny pouze tehdy, když jsou prodávány za USD. To by pro investory byla skvělá zpráva mimo jiné proto, že by se jinak v řadě případů mohli dokonce dostat do situace, že je po nich požadována daň za neprodané krypto, které metitím ztratilo svou hodnotu a nemají tak z čeho daň zaplatit.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Případ manželů z Nashvillu

Jarrettovi podali v květnu 2021 žalobu na vládu Spojených států, kde uvedli, že 8 876 tokenů Tezos (XTZ), které vytvořili v roce 2019, nebyly příjmy a neměly být jako takové zdaněny. Žaloba

také tvrdila, že se vláda pokouší udělat něco „bezprecedentního, což je danění tvůrčí činnosti namísto příjmů.“

„Zdanění nově vytvořených dortů, knih nebo tokenů jako příjmu by mělo dalekosáhlé a škodlivé účinky na daňové poplatníky a americkou ekonomiku a nemá oporu v Internal Revenue Code, předpisech, judikatuře nebo ústavě.”

Podle soudních podání, která mají být zveřejněna ve čtvrtek, IRS prohlásil, že splní žádost Jarrettových o vrácení 3 293 dolarů, které Jarrettovi zaplatili za své neprodané odměny v loňském roce. Manželé by navíc v případě úspěchu mohohli počítat se „zákonným úrokem stanoveným zákonem.“

Forbes nicméně uvedl, že zdroje blízké této záležitosti tvrdí, že pár plánuje případ dále řešit u soudu, aby získal dlouhodobější ochranu a vytvořil celostátní precedens. Američtí daňoví poplatníci se pravděpodobně modlí, aby žádná legislativní reakce na tento soudní výsledek nepřipomínala nové pokyny britského regulátora o krypto stakingu. Ten totiž tyto odměny považuje za dani podléhající prodej tokenů.

 

Visa: Více než 100 milionů prodejců přijímá Bitcoin a kryptoměny po celém světě

Visa: Více než 100 milionů prodejců přijímá Bitcoin a kryptoměny po celém světě

Všechny bitcoiny na světě by zaplatily pouze 2,33 % státního dluhu USA

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *