Nový malware cílí na MetaMask a 40 dalších kryptopeněženek

bezpečnost, hack, incident, zámek, počítač, Bitmart

Uživatelé kryptoměn si musí dát pozor na nový malware určený ke krádeži kryptoměn z peněženek instalovaných jako rozšíření prohlížeče, jako je MetaMask a Coinbase Wallet.

Nový malware Mars Stealer ještě více komplikuje bezpečnost online peněženek, protože přímo cílí na kryptopeněženky, které fungují jako rozšíření prohlížeče. V hledáčku jích má desítky, včetně MetaMask, Nifty Wallet, Coinbase Wallet, MEW CX, Ronin Wallet, Binance Chain Wallet, TronLink a mnoha dalších. Hackeři tento malware v současné době prodávají za 140 dolarů na darkwebu.

Mars Stealer se může šířit prostřednictvím stahování z webu. Může být ukrytý v instalačních souborech programů, ale i jiných souborech stažených z různých zdrojů na internetu, jako jsou webové stránky pro hostování souborů, torrent klienti a podobně. Uživatelé tedy musí být opatrní a neklikat na pochybné odkazy nebo stahování.

Úlohou tohoto škodlivého kódu je krádež soukromých klíčů uživatelů. Jak informoval Cointelegraph, největší nebezpečí hrozí uživatelům Google Chrome, Microsoft Edge a Brave. Nicméně, ani uživatelé krypto peněženek instalovaných v prohlížečích Firefox a Opera, kde hrozba útoku specifickému pro rozšíření údajně není, nejsou zcela v bezpečí před odcizením přihlašovacích údajů.

TIP: Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Po infikování systému malware jako první zkontroluje jazyk zařízení. Pokud se shoduje s ID jazyka Kazachstánu, Uzbekistánu, Ázerbájdžánu, Běloruska nebo Ruska, software opustí systém bez jakékoli škodlivé akce.

Advertisement

Pro zbytek světa se malware zaměřuje na soubor, který obsahuje citlivé informace, jako jsou informace o adrese kryptopeněženky a soukromé klíče. Poté opustí systém odstraněním jakékoli přítomnosti, jakmile je krádež kryptoměn dokončena.

Dávejte si pozor.

 

Bitcoin vyprodukoval 0,08 % celosvětových emisí oxidu uhličitého: Coinshares

Visa: Více než 100 milionů prodejců přijímá Bitcoin a kryptoměny po celém světě

Bitcoin měnou Arizony; Bidenovy anti-krypto regulace; SEC zamítá Fidelity ETF: Zprávy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.