Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jak přidat do Metamasku Polygon, BSC, Fantom a další + airdrop šance

Peněženka Metamask je defaultně určena pro kryptoměnu Ethereum (ETH) a umožňuje propojení a interakci s různými DeFi protokoly. Jak si hned ukážeme, snadno ji můžete využít i pro Binance Smart Chain (BSC), Polygon (MATIC), Fantom (FTM) a celou řadu dalších kryptoměnovýh blockchainů a na nich běžících kryptoaktiv. a protokolů

Jak přidat další kryptoměny do Metamasku

Jestli ještě peněženku Metamask nemáte, nebo si o ní chcete zjistit více informací, přečtěte si tento náš článek věnovaný peněžence Metamask. V článku také popisujeme manuální přidání BSC do Metamasku. První z možností, jak přidat další krypto do své peněženky, je vygooglit si atributy sítě, kterou chcete přidat, a manuálně je zadat do peněženky.

Pokud dáváte přednost trochu víc user friendly postupům, máme pro vás dobrou zprávu, jde to i bez toho. V tomto článku si ukážeme projekt Chainlist, který slouží přesně k tomu, abyste svůj Metamask mohli snadno připojit i k dalším sítím, aniž by museli ID sítě a další parametry zadávat ručně. Nejprve však pro vás máme tip na možný airdrop.

Airdrop Metamask?

Ačkoli není nikde zaručeno, že Metamask vydá své tokeny, ani to, že proběhne airdrop, spekuluje se, že je poměrně slušná šance, že by k tomu mohlo dojít. Pokud chcete, můžete se kvalifikovat pro případ, že k airdropu skutečně dojde a vy byste pak litovali, že jste nic nedostali. Vše, co je třeba udělat, je využít funkci swap tokenů přímo v metamasku. Počítejte však raději s tím, že mohou mít stanoveny nějaké podmínky, jmenovitě limit počtu a hodnoty swapů (odhady se liší a může jít třeba o 3 swapy za min 100 dolarů).

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Polygon snadno v Metamasku pomocí Chainlist

Postup je opravdu jednoduchý a rychlý. Chainlist je takový seznam EVM sítí, ve kterém můžeme vyhledávat a připojovat se. Ačkoli pro ukázku budeme přidávat do Metamasku Polygon (MATIC), stejným způsobem můžete připojit i BSC, Fantom a další Ethereum

Virtual Machine (EVM) sítě.

 

  1. Přejdeme na stránku chainlist.org a připojíme se Meatamaskem kliknutím na connect wallet.
  2. Nyní do vyhledávacího políčka napíšeme Matic. V našem případě Chainlist našel dvě sítě – Polygon mainnet a Polygon testnet. Pokud nemáme v plánu testovat nové věci na testnetu před jejich spuštěním na hlavní síti, tak musíme vždy zvolit mainnet.
  3. V metamasku potvrdíme přidání MATIC mainnet, přičemž vidíme, že Chainlist za nás předvyplnil veškeré atributy, takže je nemusíme vypisovat ručně. Přečteme si upozornění, zvážíme, zda jde o důvěryhodný projekt a potvrdíme.

To je vše. Pokud jste následovali jednotlivé kroky, nyní byste měli mít ve svém Metamasku na výběr jak síť Ethereum, tak i Polygon, případně BSC a další, které si zvolíte.

Můžete si taky vytvořit více adres pro jednotlivé sítě a nezapomeňte vždy při přihlašování na decentralizované burzy a další Defi protokoly přepnout Metamask na požadovaný blockchain a nepřihlašovat se na nedůvěryhodné. Pamatujte také, že všechny web3 projekty jsou zpravidla ve vývoji, resp. mohou mít chyby v kódu, a byť je řada z nich auditovaná, jejich používání je na vlastní riziko. I to je potřeba zvážit před vstupem do DeFi světů, který vám peněženky jako Metamask umožňují.

 

Putin je proti plánům ruské centrální banky na zákaz kryptoměn

Tone Vays říká, že bitcoinový býčí trh neskončil a stále míří na 100 000 dolarů

PulseChain ETH fork: Největší airdrop v historii, nebo velký průser?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *