PulseChain ETH fork: Největší airdrop v historii, nebo velký průser?

PulseChain je prezentován jako hard fork Etherea s airdropem pro uživatele, který má být obrovský. Při bližším pohledu na věc však vyvstávají určité otazníky a taky pár vykřičníků.
PulseChain
Kryptosvět zaznamenal několik opravdu velkých airdropů, které uživatele pohádkově odměnily tokeny v hodnotě desítek i stovek tisíc korun. To pochopitelně vyvolalo velký zájem a mnozí, kterým první airdropy utekly, si nechtějí nechat ujít ty další.
Jedním z velmi očekávaných airdropů je PulseChain. PulseChain je hard fork Etherea. Můžete se o něm dočíst, že bude mít několik vylepšení oproti současnému Ethereu. To znamená zejména rychlejší a levnější poplatky a údajně také vylepšený ekosystém.
Jinými slovy tedy přichází hard fork, který v zásadě tvrdí, že bude Ethereum killer. Vede ho “Richard Hart” (vlastním jménem Richard J Schueler ) z HEX.com. A to už máme první velký otazník.
TIP: Jak fungují kryptoměnové, DeFi a NFT airdropy a kdo je může využít
HEX je totiž projekt, který věnuje spoustu práce na svých stránkách tomu, aby vysvětlil, proč není pyramidou ani letadlem. Je extrémně propagován, má velkou armádu fanatiků a příznivců a má jeden háček, resp. pořádný hák na přitáhnutí investorů, kterým prezentuje zisky.
Láká nováčky na billboardech, v tisku i jinde na vysoké zhodnocení a podle některých pozorovatelů může jít o největší podvod v historii kryptoměn. CoinMarketCap ho odmítl zobrazovat v první desítce kryptoměn, kam by jinak podle kapitalizace patřil. Překvapení, co?
Vykřičníky Pulsechain
PulseChain je prezentován jako hard fork Etherea s airdropem pro uživatele. Všichni víme, jak fungují plánované forky, při kterých se větví síť. Vývojáři si vyberou určitý blok a oznámí komunitě, že po tomto bloku se blockchain rozděluje na dvě vidlice, původní kryptoměna zůstává a vzniká nová (více o forku zde).
Když dojde k hard forku s novou sítí, hodleři původní kryptoměny zpravidla automaticky obdrží tokeny obou vidlic. To znamená třeba Bitcoin Cash pro držitele Bitcoinu, a tedy v tomto případě vedle původních ETH a ethereových tokenů také nové tokeny PLS. Na první pohled tomu tak skutečně je. PulseChain tvrdí, že ponese stejnou historii transakcí a bloků jako Ethereum a nabízí prý významný pokrok v řešení aktuálních problémů blockchainu Etherea.
Zatímco AirdropAlert uvádí, že „každý uživatel Etherea bude moci používat PulseChain od prvního dne bez jakýchkoli dalších akcí nebo kroků,” jedním dechem dodává toto:
„Každý, kdo drží tokeny ERC-20 nebo NFT na blockchainu Ethereum nebo „obětuje“ své coiny nebo daruje organizaci SENS, má nárok na airdrop PLS. Během obětování musí uživatelé spálit tokeny, které již vlastní, jako ETH. Spálené tokeny budou po spuštění nahrazeny PLS. Uživatelé mohou také vydělat více, pokud obětují hodně a brzy.”
Závěr
Ethereum je druhá největší kryptoměna, na které usilovně pracuje obrovské množství vývojářů a dosud běží drtivá většina DeFi aktivity. Dá se polemizovat, zda ho překoná projekt autora „nejlepšího aktiva v historii vesmíru,” jehož hlavní náplní se zdá být megalomanská inzerce a lákání nováčků na vysoké zhodnocení.
Pulsechain slibuje airdrop pro uživatele Etherea. No počkejme si a uvidíme. Buďme fér a dejme i tomuto projektu možnost ukázat, co umí.
Tone Vays říká, že bitcoinový býčí trh neskončil a stále míří na 100 000 dolarů
Putin je proti plánům ruské centrální banky na zákaz kryptoměn