Putin je proti plánům ruské centrální banky na zákaz kryptoměn

Putin

Ruský prezident Vladimír Putin odmítl návrhy ruské centrální banky, která nedávno vyzvala k zákazu kryptoměn, resp. jejich těžby a používání.

Putin uklidnil ruský kryptoprůmysl

Prezident Putin podle svých nejnovějších výroků není nakloněn zákazům kryptoměn navrhovaným Bank of Russia s podporou tajné služby FSB (bývalá KGB).

Jak hodlerský web informoval před týdnem, záměr následovat do jisté míry v Rusku čínský model kriminalizace kryptoměn oznámila Elizaveta Danilova, ředitelka odboru finanční stability centrální banky.

Přestože Putin uznal „určitá rizika, především pro občany země a to vzhledem ke značné volatilitě,” nařídil úřadům, aby nezanedbávaly výhody, které Rusko v této oblasti může mít.

„I zde máme určité konkurenční výhody, zejména v oblasti tzv. krypto-miningu. Mám na mysli přebytek elektrické energie a dobře vyškolenou pracovní sílu. To vše by mohlo být využito pro prosperující odvětví těžby Bitcoinu v této zemi”

V zájmu konkurenceschopnosti země v technologickém sektoru ruský prezident požádal ruskou centrální banku, aby dosáhla konsenzu s ministerstvem financí. Mnisterstvo bylo taktéž proti návrhu banky.

Putin pokračoval ve svém krypto-friendly projevu a dodal:

„..Centrální banka nám nestojí v cestě technickému pokroku a vynakládá potřebné úsilí na zavedení nejnovějších technologií v této oblasti činnosti.“

TIP: BlockFi zvyšuje úročení zůstatků u všech stablecoinů

Ruský prezident v otázce kryptoměn zaujímá konzistentní postoj. Je dlouhodobě více méně vstřícný, ale chce také určité regulace a vidí i problémy, jako je volatilita.

„Budeme věnovat pozornost vývojovému trendu kryptoměn, které se v určitém bodě mohou stát také nástrojem pro šetření a úspory. Avšak všichni jsme viděli, jak je trh volatilní a stále kolísá. Jsme stále v rané fázi,” uvedl Putin v říjnu minulého roku.

Lze očekávat, že pokud se nic nezmění, centrální banka v Rusku zákaz kryptoměn

Advertisement
neprosadí. Tento předpoklad již dříve naznačili někteří ruští těžaři, kteří věří, že pravděpodobnost zákazu celého kryptoměnového průmyslu je „zanedbatelná.“

Navzdory této zprávě Bitcoin mírně oslabil, což mnozí přikládají reakci na zopakování plánů na zvyšování úrokových sazeb a snižování rozvahy Fedu, ačkoli dlouhodobý dopad těchto opatření na kryptoměnu bude pravděpodobně nulový.

 

Syn Donalda Trumpa hrozí žalobou na neznámou kryptoměnu TrumpCoin

Jak fungují kryptoměnové, DeFi a NFT airdropy a kdo je může využít

Eth2.0 bylo matoucí, říká nadace Ethereum po změně názvu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.