Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Syn Donalda Trumpa hrozí žalobou na neznámou kryptoměnu TrumpCoin

Eric Trump, syn bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, obviňuje TrumpCoin z podvodné použití jména jeho rodiny.

Trumova rodina zažaluje Trumpcoin

(TRUMP) je drobný altcoin s kapitalizací 1,7 mil. dolarů, který aktuálně leží na 1568. pozici v žebříčku kryptoměn podle velikosti. Na první pohled je zřejmé, podle koho je pojmenován, podobně jako třeba PutinCoin.

TRUMP byl spuštěn v 1. čtvrtletí roku 2016, když začala sezóna kampaně za volbu 45. prezidenta Spojených států. Tvrdí, že je to „kryptoměna vytvořená Patrioty pro Patrioty po celém světě.“

Druhý syn Donalda Trumpa Eric 25. ledna pohrozil právními kroky proti kryptoměně TRUMP za údajné podvodné používání jména jeho rodiny.

„Upozornění na podvody: Všimli jsme si, že někdo propaguje kryptoměnu s názvem TrumpCoin (symbol TRUMP). Toto nemá NIC společného s naší rodinou, nepovolujeme použití a nejsme žádným způsobem spojeni s touto skupinou. Budou podniknuty právní kroky,” uvedl Eric Trump.

Twitterový účet TrumpCoin na hrozbu reagoval zdůrazněním prohlášení o vyloučení odpovědnosti na svých webových stránkách, které potvrzuje, že TrumpCoin není žádným způsobem spojen s rodinou Trumpů ani s žádným z jejích souvisejících nemovitostí.

Ztímco Donald Trump v říjnu 2021 řekl, že kryptoměna je hrozbou pro hegemonii amerického dolaru ve světě, Melania Trumpová může mít odlišný názor. Zajímavostí je, že Trumpova manželka nedávno vydražila svůj klobouk za Solanu.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Právních kroků se dočkaly i další projekty

Používat něčí jméno pro projekt nemusí být nejlepší nápad, byť jde o kryptoměnu. Příkladů je celá řada. Pozůstalost autora Pána prstenů JRR Tolkeina si vzala na mušku krypto s názvem JRR Token. V listopadu 2021 byla tato kryptoměna nucena vypnout a smazat veškerý obsah, který porušoval duševní vlastnictví chráněné autorským právem.

Fast food podnik Jack in the Box zažaloval FTX kvůli porušení autorských práv. Řetězec tvrdil, že maskot Moon Man FTX je kopií jeho maskota Jacka. Případ byl mimosoudně vyřešen 21. ledna.

Společnost Ripple Labs byla loni v srpnu žalována u australského soudu za kopírování názvu již existující celostátní platební služby s názvem PayID..

 

Kde vidí dno na Bitcoinu analytik, který přesně trefil low 2018 – 2019

Hry budou jádrem metaverse! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 69 mld. USD

Jak fungují kryptoměnové, DeFi a NFT airdropy a kdo je může využít

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *